Pakistan: muzułmańscy uczniowie zabili kolegę chrześcijanina

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

17-letni Sharoon Masih, utalentowany przewodniczący klasy i jedyny chrześcijanin w swoim roczniku, został pobity na śmierć przez swoich muzułmańskich rówieśników.

Uczeń już od pierwszego dnia nauki w szkole w prowincji Pendżab był izolowany i zastraszany.

Matka zabitego chłopca powiedziała, że jej syna od początku ostrzegano, żeby nie zadawał się w szkole z muzułmanami. Jeden z jego klasowych kolegów miał powiedzieć: „Jesteś chrześcijaninem. Jeśli chcesz żyć, nie waż się z nami siedzieć”.

Sharoona wielokrotnie próbowano nawrócić na islam, ale za każdym razem odmawiał. Odizolowany od rówieśników, inwestował czas w naukę, dzięki czemu miał najlepsze wyniki w klasie – co jeszcze bardziej rozwścieczyło jego szkolnych kolegów.

Głównego inicjatora śmiertelnego pobicia aresztowano, ale reszta chłopców, którzy wzięli udział w mordzie, pozostaje na wolności, ponieważ świadkowie zdarzenia nie chcą się ujawnić.

W Pakistanie chrześcijanie są pogardzani i znienawidzeni, są nieustannie obiektem prześladowań

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Początkowo z raportu wynikało, że nauczyciel obecny w klasie zignorował bójkę. Inni twierdzą, że doszło do niej pomiędzy zajęciami, gdy żadnego z opiekunów nie było na miejscu. Niezależnie od tego, która wersja jest prawdziwa, żaden z nauczycieli obecnych w szkole nie zareagował na hałasy.

Dyrektora szkoły zwolniono, ale wszyscy nauczyciele zachowali stanowiska.

„W Pakistanie chrześcijanie są pogardzani i znienawidzeni, są nieustannie obiektem prześladowań” – mówi Wilson Chowdhry, przewodniczący British Pakistani Christian Association. „Zamordowanie młodego chrześcijanina w szkole przypomina nam o tym, że za sprawą norm kulturowych i uprzedzeń na poziomie krajowym, nienawiść do mniejszości religijnych jest zakorzeniona w większości młodego społeczeństwa. Podobne zachowania nie są jednak odstępstwem od normy – powszechnie oczekuje się, że chrześcijanie w ramach systemu edukacji będą padać ofiarami nadużyć i przemocy” – dodał.

Chowdhry winą za zbrodnię obarcza sam rząd Pakistanu, który nie usunął z narodowego programu nauczania materiałów uczących i wzmacniających tego typu podejście do chrześcijan.

„Tak źle sprawowane rządy zaszczepiły wielu pokoleniom Pakistańczyków fałszywe stereotypy, które uderzają w podstawowe prawa człowieka przynależne niemuzułmanom” – stwierdził działacz. Niewłaściwa edukacja sprawiła również, że muzułmanie stali się bardziej podatni na ideologię nienawiści, promowaną przez wielu imamów podążających za ekstremalnymi odłamami islamu.

„Sharoon, bystry i inteligentny młody chłopiec, który mógł mieć przed sobą dobrą przyszłość, został zamordowany. Tymczasem w Pakistanie po raz kolejny debata nie dotyczy tego, kto ponosi za to winę, ale tego, kto nie jest odpowiedzialny za tak potworną zbrodnię” – podumował Chowdhry.

Bohun, na podst. https://clarionproject.org

***

Od redakcji: Powyższą informację można polecić wszystkim tym apologetom i wybielaczom, którzy upierają się, że terroryści i dżihadyści nie mają nic wspólnego z islamem, a „zwyczajni” muzułmanie są pokojowi. Tego chłopca zabili właśnie zwyczajni muzułmanie.(p)

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook