Ostry spór Włoch i Francji o imigrantów z Tunezji

france & italy
| 78 komentarzy|
image_pdfimage_print

Francuskie władze odblokowały w niedzielę wieczorem przejazd pociągów jadących z Włoch. Wprowadzona przed południem blokada miała na celu zatrzymanie napływu do Francji tunezyjskich nielegalnych imigrantów – poinformował dziennik „Nice-Matin” na swej stronie internetowej.

france & italy

Lokalne władze po stronie francuskiej uzasadniły wprowadzenie blokady zagrożeniem dla porządku publicznego. Zwróciły także uwagę, że w pociągach z Tunezyjczykami do Francji mieli wjechać działacze organizacji praw człowieka w ramach niezarejestrowanej wcześniej manifestacji.

We włoskiej miejscowości Ventimiglia setki Tunezyjczyków oczekują na wjazd do Francji. Władze Włoch wystawiają im dokumenty podróżne. Tymczasem Paryż zapowiedział, że nawet z włoskimi dokumentami nie będzie ich wpuszczać na swoje terytorium. Do Francji wjadą tylko ci imigranci, którzy posiadają środki finansowe, pozwalające na samodzielne utrzymanie się we Francji. Chodzi o 31 euro na osobę za dzień pobytu, a w przypadku Tunezyjczyków, którzy nie mają zabezpieczonego żadnego lokum we Francji, nawet o 62 euro na dzień.

Więcej na: www.interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze