Ostatni Niemcy w niemieckiej szkole

Oststnie niemieckie dzieci w niemieckiej szkole
| 17 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemiecki magazyn „Bild” zamieścił w 2009 roku artykuł pod tytułem: „Jesteśmy ostatnią trójką niemieckich dzieci w naszej szkole. Pozostali to muzułmanie”.

Przedrukowujemy ten tekst, zwracając się do tych naszych Czytelników, którzy mieszkają w Berlinie: może komuś uda się sprawdzić, jak jest dziś, po ponad 4 latach? Napisaliśmy do dyrekcji szkoły, ale bez odzewu. A zdjęcia na stronie szkoły wyglądają, jak zrobione … gdzieś poza Europą…

* * *

Dzielnica Kreuzberg w Berlinie od dawna jest celem imigrantów przybywających do Berlina z Turcji, a teraz osiągnięto tam moment, kiedy ta część miasta została etnicznie w dużej części oczyszczona z Niemców.

Na szkolnym dziedzińcu Talina (11 lat), Svenja (11) i Jason (9) nie rozumieją ani słowa, ponieważ ich szkolni koledzy mówią tylko po turecku i arabsku, pisze „Bild”. 99% z 313 uczniów pochodzi z rodzin imigranckich. Rodzice 285 z nich otrzymują wsparcie finansowe od państwa.

Talina jest w szóstej klasie. „Kiedy zaczynała szkołę, potrafiła już przeczytać i napisać pierwsze słowa. Inni uczniowie z jej klasy nie potrafili powiedzieć ‘Dziękuję’, ‘Proszę’ czy ‘Dzień dobry’”, mówi jej mama.

Niemieckie dzieci są przezywane „zjadaczami wieprzowiny”. Koleżanka Taliny z klasy, Svenja: „Chciałabym, żeby było więcej uczniów, którzy potrafią mówić moim językiem”. Mama Jasona mówi: ”To niedobrze, że w szkole jest tak mało niemieckich dzieci”.

Oststnie niemieckie dzieci w niemieckiej szkole„Bild” cytuje nauczyciela: „Próbowaliśmy na próżno rekrutować Niemców do szkoły. Teraz skupiamy się na tych uczniach, których mamy. W stołówce nie ma już wieprzowiny”.

Kreuzberg jest teraz największym tureckim miastem poza granicami Turcji i jest nazywany Małym Stambułem („Kleine Istanbul”).

Według danych statystycznych władz Berlina, 90% mieszkańców pewnych rejonów Kreuzbergu żyje poniżej poziomu biedy i utrzymuje się z pieniędzy podatników – co samo w sobie stanowi kpinę z liberalnego hasła, że imigracja jest potrzebna w Europie, żeby podtrzymywać gospodarkę oraz system emerytalny.

Tłumaczenie: ND; oprac. PJ

Źródło: bild.de

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze