Oskarżony o gwałt Tariq Ramadan zatrzymany w Paryżu

Islamski uczony, wnuk założyciela Bractwa Muzułmańskiego, został w środę zatrzymany w Paryżu, podaje AFP. Powodem zatrzymania są oskarżenia o gwałt i napastowanie seksualne, wysunięte w październiku 2017 przez byłą salafitkę Hendę Ayari.

Ayari, która obecnie jest liberalną aktywistką, złożyła skargę w prokuraturze w Rouen, kiedy we Francji ruszyła międzynarodowa akcja kobiet, które doświadczyły molestowania seksualnego, #MeToo. Ramadan w roku 2012, po wykładzie dla islamistycznej parasolowej organizacji Federacji Islamskich Organizacji w Europie (FIOE), miał zaprosić ją do hotelu i tam molestować, pobić i zgwałcić. Ayair w swojej książce pisze, że w szale mówił, że „pozna co to jest prawdziwy mężczyzna”.

W wyniku oskarżeń Uniwersytet Oxford wysłał Ramadana na bezterminowy urlop. Publiczne wyznania Ayari ośmieliły inną kobietę, która także wniosła zarzut gwałtu przeciwko niemu. Do tego także cztery kobiety oskarżyły go o uwiedzenie, w czasie gdy były jego nastoletnimi uczennicami w Genewie w latach 80′ i 90′. (j)

źródło: Al Arabiya

 

 

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bitwa o wolność słowa przegrana na własne życzenie

Indie: światowa awantura o hadis [Opinia]

Film o islamie znika z brytyjskich kin