Kolejna kobieta oskarża Tariqa Ramadana o gwałt

W piątek oskarżenie o gwałt przeciwko Tariqowi Ramadanowi złożyła we Francji kolejna kobieta, której personaliów nie ujawniono. Do gwałtu miało dojść w 2009 roku. Jak pisaliśmy wcześniej, w ubiegłym tygodniu doniesienie jako pierwsza złożyła była salafitka, obecnie działaczka feministyczna, Henda Ayari, twierdząc, że w 2012 Ramadan zgwałcił ją w pokoju hotelowym. Swoje oskarżenia podtrzymała w opublikowanym dziś (30 października) wywiadzie dla dziennika Le Parisien.

Tariq Ramadan, wnuk założyciela Bractwa Muzułmańskiego, jest profesorem wykładającym islam w Oksfordzie i uważany jest za jednego z najważniejszych europejskich uczonych muzułmańskich, którzy piszą o dostosowaniu islamu do społeczeństw zachodniego świata. Przez krytyków uważany jest za apologetę fundamentalizmu islamskiego. (g)

Źródło: thelocal.fr

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom