Oskarżony, bo powiedział „Nie jestem muzułmaninem”

Griffith
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Paul Griffith leciał na wakacje do Malagi. Kiedy przechodził przez bramkę kontrolną, załączył się alarm. Na prośbę ochrony zdjął buty i powiedział: „Nie jestem przecież muzułmaninem”.

Griffith
Griffith

Ochroniarz oskarżył go o rasizm i zadzwonił na policję. Stwierdził, że ta uwaga go uraziła. „W jednej chwili stoję w kolejce do samolotu, a w następnej staje przede mną dwóch uzbrojonych policjantów. Powiedzieli, że użyłem ‚rasistowskiego’ języka i zabrali mnie na posterunek na terminalu” – opowiadał Griffith, emerytowany właściciel salonu fryzjerskiego.

Pozwolono mu udać się na wakacje, ale aresztowano go po powrocie. Został oskarżony o „dyskryminację na podłożu rasowym lub religijnym”. „Kiedy wróciłem, musiałem czekać sześć godzin na ponowne przesłuchanie. Następnie aresztowano mnie i oskarżono o nękanie na tle rasowym. Zrobiono mi zdjęcie, pobrano odciski palców i próbkę DNA. Polecono mi udać się na lokalny posterunek policji. Tam oznajmiono mi, że jestem oskarżony o złamanie przepisów Crime and Disorder Act, ale mogę przyjąć pouczenie (w prawie ang. caution, stosowane w przypadku drobnych wykroczeń, kiedy sprawca przyznaje się do winy – przyp. tłum.). Odmówiłem – nie zrobiłem nic złego, więc nie miałem zamiaru przyznawać się do winy” – relacjonuje Griffith.

Kilka miesięcy później stawił się przed sądem miejskim, gdzie upierał się przy swej niewinności. Sprawa została odroczona, ale na dobę przed wyznaczonym terminem procesu prokurator umorzył postępowanie z powodu braku dowodów. krytykował policjantów za ich grubiaństwo. „Przed tą sytuacją nigdy nie miałem problemów z prawem. Cała ta sprawa była kompletną stratą czasu dla policji, sądu i mnie oraz zmarnowaniem pieniędzy podatników” – mówi Griffith. „To było niesamowicie stresujące – a wszystko dlatego, że odważyłem się powiedzieć słowo na ‚m’.”

image001

Zastępca prokuratora rejonowego, Frank Ferguson powiedział: „Po otrzymaniu akt sprawy nastąpiło przejrzenie wszystkich dowodów. Żeby dowieść popełnienia przestępstwa zakłócania porządku publicznego na tle rasowym lub religijnym, musimy najpierw pokazać, że użyty język był obraźliwy albo użyto gróźb. Ten przypadek nie spełniał podanych wymagań.”

Veronica Franco, na podstawie: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2808822/Ordeal-OAP-quipped-m-not-Muslim-airport-security-stopped-Man-spends-six-months-facing-racism-charges-case-finally-dropped.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook