ONZ promuje reżimy i agresorów

1
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Portal UNwatch, monitorujący działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych, ogłosił listę 10 najgorszych decyzji ONZ w 2013 roku.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Human Rights Council (Rada Praw Człowieka ONZ) wybrała na głównego doradcę Jeana Zieglera , sojusznika Hezbollahu i laureta Muammar Qaddafi Human Rights Prize.

2. Zgromadzenie ogólne ONZ przyjęło przeciwko Izraelowi 21 uchwał potępiających, w porównaniu z czterema dotyczącymi całej reszty świata.

3. To samo Zgromadzenie Ogólne wybrało Chiny, Kubę, Rosję i Arabię Saudyjską do Rady Praw Człowieka. Dyktatury objęły swoje nowe stanowiska z dniem 1 stycznia 2014 r.

4. Ekpert Rady, Richard Falk, obwinił za zamach bombowy podczas maratonu bostońskiego „amerykański projekt globalnej dominacji” oraz „Tel Aviv.” Członkowie rady poparli go, a jej przewodniczący stanął w obronie Falka.

5. Specjalny Komitet ONZ ds. dekolonizacji, odpowiedzialny za przestrzeganie podstawowych praw człowieka i sprzeciwiaanie się poddaństwu ludzi, wybrał przedstawiciela morderczego reżimu Syrii na jedno z najważniejszych stanowisk w Komitecie.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

6. Konferencja ONZ w sprawie rozbrojenia wybrała w maju 2013 r. prezydenta Iranu na swojego przewodniczącego

7. UN Economic and Social Council (Rada Gosposdarczo-Społeczna ONZ), która monitoruje komisję ONZ zajmującą się prawami kobiet, wybrała na swojego wiceprzewodniczącego przedstawiciela ludobójczego Sudanu.

8. Human Rights Council wybrała na swojego wiceprzewodniczącego przedstawiciela Mauretanii, gdzie wciąż praktykuje się niewolnictwo.

9. ONZ wybrało Zimbabwe, reżim systematycznie łamiący prawa człowieka, na gospodarza Światowego Szczytu Turystycznego.

10. UNESCO, które nie potępiło innych krajów oprócz Izraela, i które milczało, kiedy Hamas zrównał z ziemią miejsce światowego dziedzictwa kulturalnego, aby zbudować na jego miejscu obóz szkoleniowy dla terrorystów, zezwoliło Syrii na zajęcie miejsca sędziego w komitecie UNESCO do spraw praw człowieka.

Tłumaczenie: JK
Źródło: www.unwatch.org

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook