ONZ podlizuje się fundamentalistom z Iranu

Zdjęcie: Alain Jourdan, Tribune de Geneve
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

W europejskiej siedzibie ONZ w Genewie zasłonięto zabytkową płaskorzeźbę, żeby nie urazić delegatów z Iranu, którzy przyjadą na rozmowy w sprawie programu atomowego.

Zdjęcie: Alain Jourdan, Tribune de Geneve
Zdjęcie: Alain Jourdan, Tribune de Geneve

Marmurowy relief  “Stworzenie człowieka” został wykonany przez angielskiego rzeźbiarza Erica Gilla w 1938 roku i podarowany Lidze Narodów. Przedstawia leżącego nagiego mężczyznę i inspirowany był znanym obrazem Michała Anioła. Zdobi hall przed wejściem do sali obrad Ligi Narodów w historycznym Palais des Nations.

Decyzja oenzetowskich urzędników wywołała oburzenie UN Watch, organizacji pozarządowej obserwującej przestrzeganie praw człowieka w ONZ. UN Watch wezwała ONZ, żeby „przestała kłaniać się w pas przed fundamentalistycznym reżimem irańskim”, gdyż jest to „złowróżbny znak przed rozpoczynającymi się negocjacjami”.

Relief przed zasłonięciem
Relief przed zasłonięciem

„Dzisiaj ONZ zakrywa przykład swego dziedzictwa kulturowego w swym najsłynniejszym budynku, żeby przypodobać się fundamentalistycznemu reżimowi, który gnębi kobiety, uśmierca gejów i prześladuje mniejszości religijne. Co ONZ zechce zakryć jutro?” – pyta dyrektor UN Watch Hillel Neuer, na łamach “Tribune de Geneve”. “Może ukryje Powszechną Deklarację Praw Człowieka, której zasady – wolność wyznania, swobody polityczne i równość ludzi – również mogą obrazić irański reżim?”.

PJ, na podst. www.unwatch.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze