ONZ: Islamiści z Boko Haram używają dzieci do samobójczych zamachów

Islamistyczna grupa Boko Haram, która przysięgła wierność Państwu Islamskiemu, dramatycznie zwiększyła liczbę dzieci biorących udział w zamachach samobójczych, mówi raport ONZ.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


W czterech krajach, w których ma miejsce działalność terrorystów, chłopcy są zmuszani do zabijania członków rodziny, by zademonstrować lojalność wobec ugrupowania, a dziewczynki zmuszane są do małżeństw lub są obiektami przemocy seksualnej.

Raport “Beyond Chibok”  (Chibok to miejsce gdzie 2 lata temu Boko Haram porwało 200 dziewczynek), informuje także, że 21 zamachów z udziałem dzieci w okresie ostatnich dwóch lat zarejestrowano w Kamerunie, 17 w Nigerii i 2 w Czadzie.

Wykorzystywanie do tego typu zamachów dzieci powoduje również, że młodzież będąca ofiarą tego procederu, jest traktowana przez swoje społeczności jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. UNICEF twierdzi, że “atmosfera strachu i podejrzeń ma niszczące konsekwencje dla dziewcząt, które przerwały porwanie i seksualną przemoc ze strony Boko Haram”. Dwie trzecie zamachowców samobójców to kobiety, według “Beyond Chibok”. (j)

źródło: The Express

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wojcik

Jan Wojcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bliski Wschód “Od Trumpa do Bidena”

Przegląd wydarzeń 11-17 stycznia

Pierwszy “uchodźca klimatyczny” we Francji?