ONZ: Islamiści z Boko Haram używają dzieci do samobójczych zamachów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamistyczna grupa Boko Haram, która przysięgła wierność Państwu Islamskiemu, dramatycznie zwiększyła liczbę dzieci biorących udział w zamachach samobójczych, mówi raport ONZ.

W czterech krajach, w których ma miejsce działalność terrorystów, chłopcy są zmuszani do zabijania członków rodziny, by zademonstrować lojalność wobec ugrupowania, a dziewczynki zmuszane są do małżeństw lub są obiektami przemocy seksualnej.

Raport „Beyond Chibok”  (Chibok to miejsce gdzie 2 lata temu Boko Haram porwało 200 dziewczynek), informuje także, że 21 zamachów z udziałem dzieci w okresie ostatnich dwóch lat zarejestrowano w Kamerunie, 17 w Nigerii i 2 w Czadzie.

Wykorzystywanie do tego typu zamachów dzieci powoduje również, że młodzież będąca ofiarą tego procederu, jest traktowana przez swoje społeczności jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. UNICEF twierdzi, że „atmosfera strachu i podejrzeń ma niszczące konsekwencje dla dziewcząt, które przerwały porwanie i seksualną przemoc ze strony Boko Haram”. Dwie trzecie zamachowców samobójców to kobiety, według „Beyond Chibok”. (j)

źródło: The Express

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook