On planował zamach, ona wiedziała, nie powiedziała

(Foto: https://commons.wikimedia.org; autor: Grimsby T.)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Były kierowca Ubera, 28-letni Mohiussunnath Chowdhury, został oskarżony o planowanie inspirowanego Państwem Islamskim ataku z użyciem broni palnej w Wielkiej Brytanii.

Przed sądem stanie również jego 25-letnia siostra, Sneha Chowdhury, która nie ujawniła zamiarów brata. Parę aresztowano 3 lipca w Luton, w ramach śledztwa prowadzonego przez jednostkę antyterrorystyczną Scotland Yardu.

Między 12 stycznia a 3 lipca Mohiussunnath zapisał się na kurs strzelania, wybrał i zamówił broń palną i prowadził rozpoznanie w miejscach potencjalnego ataku. Jednocześnie ćwiczył sztuki walki, podnosił ciężary i kupił drewniane miecze treningowe o nazwie bokken.

Mężczyzna, który dawniej pracował jako kurier dla Amazona oraz kierowca Ubera, został oskarżony w oparciu o ustawę Terrorism Act 2006. Miał również rozpowszechniać nagranie pt. „Powstanie Państwa Islamskiego”, co także jest wystąpieniem przeciwko przepisom ustawy. Trzecie oskarżenie dotyczy posiadania przez niego „Podręcznika przeprowadzania sprawiedliwych operacji terrorystycznych” (‚Guidelines for doing just terror operations’), napisanego przez członków ISIS.

Sneha Chowdhury usłyszy natomiast dwa zarzuty związane z nieujawnieniem posiadanych informacji o możliwym ataku terrorystycznym.

Sędzia okręgowy Vanessa Baraitser utrzymała w tym tygodniu decyzję o zatrzymaniu Chowdhury’ego w areszcie. Jednocześnie wypuściła jego siostrę za kaucją. Proces rozpocznie się 29 lipca.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Bohun, na podst. https://www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook