OIC: Zakaz dla burki nieeuropejski

Kopenhaska syrenka w burce
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Organizacja Konferencji Islamskich nazwała zakaz noszenia burki działaniem nieeuropejskim i nietolerancyjnym.

Kopenhaska syrenka w burce
Kopenhaska syrenka w burce

Ekmeleddin Ihsanoglu, przewodniczący Organizacji Konferncji Islamskich (OIC) wezwał Europę do utrzymania zasad tolerancji i wolności w przypadku kobiet noszących burki. Jego wystąpienie miało miejsce na odbywającej się w Wiedniu konferencji OBWE.

W ostatnim tygodniu belgijski parlament zakazał noszenia pełnych zasłon. Podobne prawo przygotowane jest we Francji i w jednym ze szwajcarskich kantonów. Również Parlament Europejski ma dyskutować nad zakazem obejmującym całą Unię Europejską.

Zawsze słyszeliśmy i uczyliśmy się, że Europa jest kontynentem wolności, a nie zakazów, powiedział  sekretarz generalny ugrupowania skupiającego 57 krajów islamskich. W moim rozumieniu to jest bardzo nieeuropejskie.

Ihsanoglu podkreślił  jednocześnie, że nie jest to ubiór islamski a tradycyjny noszony w niektórych regionach. Osobiście ten strój nie podoba mi się, dodał.

Szef OIC narzekał również,  że wielu Europejczyków uważa islam za obcą dla Europy kulturę i społeczeństwo. A tak naprawdę, islam jest rdzenny dla Europy od 8 wieku, powiedział.

JW na podst. DPA

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze