Odpowiada za śmierć 270 ludzi – urządzili mu święto

Abdelbasset al-Megrahi
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Mija rok od uwolnienia przez brytyjskie władze libijskiego zamachowca, Abdelbasseta al-Megrahiego. Libijczyk został skazany na dożywocie za zamach na samolot pasażerski, w którym zginęło 270 osób. Mimo to zdecydowano się na zwolnienie chorego na raka Megrahieg. W Libii zaplanowano święto z tej okazji.

Abdelbasset al-Megrahi
Abdelbasset al-Megrahi

Skazany na dożywocie Libijczyk zachorował w więzieniu w Szkocji na raka i rok temu został zwolniony ze względów humanitarnych. Dawano mu wówczas najwyżej trzy miesiące życia. Al-Megrahi wrócił do Libii, gdzie został powitany jak bohater. Jak donosi brytyjski „The Daily Telegraph”, zamachowiec żyje i mieszka w dużej willi w Trypolisie.

W Libii zaplanowano narodowe obchody rocznicy zwolnienia Megrahiego z udziałem 500 młodych ludzi z całego świata. Brytyjska federacja organizacji młodzieżowych odmówiła udziału, a rząd w Londynie zaapelował do pułkownika Muammara Kadafiego.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze