Odcięci od poczty i zagranicznych serwisów

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Gmail, Yahoo!, Hotmail… Irańskie władze znów blokują usługi internetowe. Dostęp do poczty elektronicznej i zagranicznych stron został odcięty bez żadnych wyjaśnień. Już drugi raz w tym miesiącu.

Internet został na kilka dni odcięty na początku lutego, ale od poniedziałku jest ponownie blokowany – twierdzą irańskie media. Agencja ISNA relacjonuje, że „cierpliwość internautów jest na skraju wyczerpania”, a odcięcie usług internetowych spowodowało utrudnienia dla osób „korzystających z internetu w celach osobistych”. Postępowanie władz skrytykowały także środowiska konserwatywne w Iranie.

Proreformatorski dziennik „Szarg” komentuje na pierwszej stronie, że władze „grają na nerwach użytkownikom internetu”.

Z kolei na stronie internetowej wpływowego konserwatywnego deputowanego Ahmada Tavakolego napisano, że „żaden przedstawiciel sektora telekomunikacyjnego ani służb bezpieczeństwa nie potrafił wyjaśnić tego kroku”. „Najwyraźniej ci, którzy podjęli tę decyzję, w ogóle nie przywiązują żadnej wagi do opinii publicznej ani nie przejmują się wywołanym przez siebie niezadowoleniem” – komentuje strona Alef.ir.

Blokowany VPN

Irańskie władze zablokowały także, po raz pierwszy, dostęp do łącza VPN (Virtual Private Network), wykorzystywanego przez przedsiębiorców do nawiązywania połączeń z zagranicą. Rosnąca grupa internautów wykorzystuje też VPN dla uzyskania dostępu do serwisów społecznościowych jak Facebook, YouTube czy Twitter, a także tysięcy zagranicznych stron, blokowanych przez władze.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook