Ochrona sądowa dla potencjalnej ofiary FGM

Traditional surgeon holds razor blades before carrying out female genital mutilation on teenage girls in Bukwa district
Prisca Korein, a 62-year-old traditional surgeon, holds razor blades before carrying out female genital mutilation on teenage girls from the Sebei tribe in Bukwa district, about 357 kms (214 miles) northeast of Kampala, December 15, 2008. The ceremony was to initiate the teenagers into womanhood according to Sebei traditional rites. REUTERS/James Akena (UGANDA) - RTR22M64
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Traditional surgeon holds razor blades before carrying out female genital mutilation on teenage girls in Bukwa district

Sędzia Sądu Najwyższego po raz pierwszy wydał zakaz sądowy, zapewniający ochronę dziewczynce, która jest narażona na ryzyko okaleczenia żeńskich narządów płciowych (FGM).

12 czerwca na rozprawie w sądzie rodzinnym, 13-letnia dziewczynka z hrabstwa South Yorkshire została umieszczona pod opieką kuratora i podlega ochronie przed molestowaniem.

Funkcjonariusze Policji hrabstwa South Yorkshire zidentyfikowali dziewczynę jako potencjalną ofiarę FGM. Decyzja sądu ma uniemożliwić jej rodzinie próby lub przygotowania do przeprowadzenia jakiegokolwiek aktu związanego z FGM na dziecku, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w innym miejscu na świecie. Ma także zapobiec wywiezieniu dziecka z kraju przez rodzinę, planowaniu podróży lub starania o uzyskanie dokumentów podróży dla dziecka. Zakaz molestowania zapobiega przemocy lub groźbom przemocy, w tym okaleczeniu żeńskich narządów płciowych, w stosunku do dziecka.

Naruszenie zakazu może skutkować wyrokiem więzienia.

Zgodnie z ustawą o okaleczaniu narządów płciowych kobiet z 2003, przeprowadzanie FGM jest nielegalne. Przestępstwem jest przeprowadzenie FGM przez obywatela lub stałego rezydenta Wielkiej Brytanii, lub pomoc i umożliwienie komuś innemu wykonania FGM. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy ofiara zostanie przewieziona do kraju, gdzie taka praktyka jest legalna.

Sprawcy grozi za to do 14 lat więzienia.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Detektyw sierżant Suzanne Bluck, zajmująca się sprawami związanymi z przestępstwami „honorowymi” i FGM, powiedziała: „Decyzja sędziego Sądu Najwyższego to prawdziwy przełom dla naszych służb i dla ochrony, którą możemy zaoferować ofiarom i potencjalnym ofiarom tych przerażających zbrodni. To jest temat tabu, o którym musimy mówić, jeśli chcemy zapobiegać, żeby ta ohyda przydarzała się naszym młodym kobietom. Powiedzmy to jasno – okaleczanie żeńskich narządów płciowych jest formą przemocy wobec dzieci i jako takie, nie będzie tolerowane. Będziemy używać wszelkich dostępnych nam opcji w celu ochrony zagrożonych osób”.

Praktyka FGM obejmuje każdą procedurę, która ma na celu usunięcie części lub całości żeńskich zewnętrznych narządów płciowych, lub każdą procedurę, której celem jest okaleczenie żeńskich narządów płciowych z przyczyn niemedycznych.

Chociaż uważa się, że praktyki te mają miejsce głównie poza granicami Wielkiej Brytanii, policja uważa, że duża część przypadków nie jest zgłaszana.

Xsara na podstawie http://www.retfordtoday.co.uk/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook