Oblali go wrzątkiem i kwasem, bo przeszedł na chrześcijaństwo

Atak na konwertytę chrześcijańskiego 2
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Były muzułmanin, który zmienił wiarę na chrześcijaństwo został zaatakowany gorącą wodą i kwasem przez muzułmanów w norweskim ośrodku dla azylantów.

„Ali” (imię zmienione), szukający azylu w centrum do spraw imigracji w Jaeren w Norwegii został polany wrzącą wodą po tym, gdy przeszedł na chrześcijaństwo i przestał przestrzegać zasad postu w czasie Ramadanu. On i inni konwertyci przebywający w ośrodku boją się teraz o swoje życie.

„ Jeśli nie wrócisz do islamu, zabijemy cię”- zakomunikowali Alemu inni azylanci, muzułmanie. Twierdzi on, że jeżeli afgańskie władze dowiedziałyby się o tym incydencie, a następnie zostałby deportowany, grozi mu śmierć przez ukamieniowanie. Udało mu się przeżyć atak, jednak został poważnie poparzony. Jego chrześcijański współlokator, Reza, osusza mu rany i podkłada poduszkę pod głowę. Ali, mimo że twarz wykrzywia mu ból, zachowuje spokój opowiadając swoją historię: „Dwóch muzułmańskich rezydentów zapytało dlaczego, nie poszczę w czasie Ramadanu. Kiedy nie chciałem odpowiedzieć, zaczęli dyskutować na ten temat. Jeden z nich powiedział, że wie, iż byłem muzułmaninem, a teraz zmieniłem wiarę na chrześcijaństwo i że muszą rozpocząć dżihad.”

Jeden z mieszkańców przytrzymał Alego, a drugi uderzył go od tyłu w głowę garnkiem wrzącej wody. Ali upadł na ziemię. Kilku innych muzułmańskich mieszkańców przyłączyło się do napaści. Trzeci mężczyzna wszedł do pokoju Aliego i zaczął go demolować. Policja dotarła na miejsce godzinę później, już po fakcie.

Atak na konwertytę chrześcijańskiego 2„W dalszym ciągu leżałem na podłodze gdy przyjechała policja. Powiedziałem im trochę, ale odczuwałem zbyt wielki ból, by rozmawiać, więc zabrano mnie do szpitala.” Po nocy spędzonej w szpitalu, Ali wrócił do ośrodka wiedząc, że niebezpieczeństwo nie minęło. Kiedy sprawdzał klamkę w swoim pokoju okazało się, że jest pokryta kwasową substancją, powodującą oparzenia.

Wezwał obsługę, która zmyła chemikalia, jednak afgański chrześcijanin wcale nie czuje się bezpiecznie. „Próbują mnie zabić i nie przestaną, dopóki im się to nie uda”, mówi

Tłumaczenie: Sy

Źródło: http://shariaunveiled.wordpress.com/2013/06/05/muslim-asylum-seekers-acid-attack-a-christian-convert-in-norway/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze