Obcokrajowiec wypije piwo, czeka go chłosta

800px-omar_al-bashir_
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Sudanu Omar El Baszir zagroził chłostą pracownikom misji ONZ i innym obcokrajowcom, jeśli będą oni spożywać, produkować albo sprzedawać napoje alkoholowe – informuje serwis newsru.com.

800px-omar_al-bashir_Każdego, kto pije, produkuje i sprzedaje alkohol wychłoszczemy – powiedział sudański przywódca, występując przed swoimi zwolennikami na przedwyborczym mityngu w Omdurmanie. Wszystko mi jedno, kim oni będą: pracownikami ONZ czy organizacji ochrony praw człowieka – podkreślił.

Jego wystąpienie transmitowała sudańska telewizja.

Omar  El Baszir, poszukiwany od marca 2009 roku przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, jest obwiniany o zbrodni wojennych w prowincji Darfur w zachodniej części kraju. Baszir obecnie objeżdża kraj w ramach kampanii przed wyborami, które mają się odbyć 11 kwietnia. Jest on jednym z 12 kandydatów.

Alkohol jest zakazany na północy Sudanu, gdzie rządzi muzułmańska większość. Naruszenie tego zakazu jest karane chłostą.

Więcej na: www.onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze