Obama wybiela islam, Amerykanie nie

Obama i król Abdullah z Arabii Saudyjskiej
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Obama od zawsze twierdził, że islamscy ekstremiści nie są prawdziwymi muzułmanami, ale praktykują „wypaczony” islam.

Obama i król Abdullah z Arabii Saudyjskiej
Obama i król Abdullah z Arabii Saudyjskiej

Ostatnio jednak, ogłaszając ofensywę wobec Państwa Islamskiego w Syrii, Obama stwierdził, że ta dążąca do wprowadzenia kalifatu na Bliskim Wschodzie organizacja w ogóle nie ma nic wspólnego z islamem. Tym razem nie powołał się na „wypaczenie” czy „nie zrozumienie” religii, ale poszedł o krok dalej i całkowicie zaprzeczył związkowi Państwa Islamskiego z islamem. „Żadna religia nie uznaje mordowania niewinnych, a większość ofiar Państwa Islamskiego to muzułmanie” – argumentował.

Najnowsze sondaże pokazują jednak, że w Ameryce mało kto podziela poglądy prezydenta na ten temat. Wedle badań Pew Research Center 50% Amerykanów uważa islam za religię zachęcającą do przemocy w większym stopniu niż jakakolwiek inna religia.

Wśród konserwatystów i republikanów 75% respondentów uważa islam za pełną przemocy religię. Również wśród seniorów islam cieszy się fatalną opinią. 64% respondentów w wieku od 65 lat uważa, że islam jest bardziej brutalną religią niż inne. Za każdym razem, kiedy muzułmanie dokonują zamachów, na przykład w Bostonie w 2013 roku, oraz kiedy tylko wybucha kolejna fala zamieszek na Bliskim Wschodzie, opinia Amerykanów o islamie stopniowo się pogarsza i coraz większa część społeczeństwa uważa islam za niebezpieczny.

Ostatnie przemówienie Obamy z pewnością stanie się tematem gorących dyskusji w najbliższym czasie, a szczególnie kwestia tego, czy Państwo Islamskie praktykuje „prawdziwy islam” czy też nie. Wygląda jednak na to, że tym razem Obamie nie uda się wmówić Amerykanom, ze organizacja dążąca do wprowadzenia kalifatu nie ma absolutnie nic wspólnego z islamem.

GB na podstwie http://www.washingtonpost.com/blogs/the-fix/wp/2014/09/11/obama-says-the-islamic-state-is-not-islamic-americans-are-inclined-to-disagree/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook