Obama: muzułmanie „wzmacniają rdzeń demokracji”

Barak obama o muzułmanach
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Za stroną rządu USA przytaczamy oświadczenie Baracka Obamy z okazji zakończenia Ramadanu.

Jako że muzułmanie w całych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie świętują obchody Eid-al-Fitr, wraz z Michelle chcemy wyrazić nasze najserdeczniejsze życzenia dla nich i ich rodzin.

Ten ostatni miesiąc był czasem postu, refleksji, duchowej przemiany oraz pomocy dla tych mających mniej szczęścia. Eid oznacza dopełnienie Ramadanu, ale również jest świętem wspólnych wartości, które nas łączą w naszym człowieczeństwie i wzmacniają zobowiązaniami, jakie ludzie wszystkich wyznań mają względem siebie, zwłaszcza względem tych dotkniętych ubóstwem, wojną i chorobami.

Barak obama o muzułmanachW Stanach Zjednoczonych, Eid przypomina nam również o wielu osiągnięciach i wkładzie muzułmańskich Amerykanów w tworzenie struktury naszego narodu oraz wzmocnienie rdzenia naszej demokracji. Dlatego też stoimy z ludźmi wszystkich wyznań, w naszym kraju i na całym świecie, w celu ochrony praw do rozwoju i z radością przyjmiemy ich zaangażowanie w społecznościach.

W imieniu całej Administracji życzę wszystkim muzułmanom w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie błogosławionego i radosnego świętowania. Eid Mubarak.

LB, za: http://www.whitehouse.gov/the-press-office/2014/07/27/statement-president-occasion-eid-al-fitr

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook