Obama: muzułmanie „wzmacniają rdzeń demokracji”

Barak obama o muzułmanach
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Za stroną rządu USA przytaczamy oświadczenie Baracka Obamy z okazji zakończenia Ramadanu.

Jako że muzułmanie w całych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie świętują obchody Eid-al-Fitr, wraz z Michelle chcemy wyrazić nasze najserdeczniejsze życzenia dla nich i ich rodzin.

Ten ostatni miesiąc był czasem postu, refleksji, duchowej przemiany oraz pomocy dla tych mających mniej szczęścia. Eid oznacza dopełnienie Ramadanu, ale również jest świętem wspólnych wartości, które nas łączą w naszym człowieczeństwie i wzmacniają zobowiązaniami, jakie ludzie wszystkich wyznań mają względem siebie, zwłaszcza względem tych dotkniętych ubóstwem, wojną i chorobami.

Barak obama o muzułmanachW Stanach Zjednoczonych, Eid przypomina nam również o wielu osiągnięciach i wkładzie muzułmańskich Amerykanów w tworzenie struktury naszego narodu oraz wzmocnienie rdzenia naszej demokracji. Dlatego też stoimy z ludźmi wszystkich wyznań, w naszym kraju i na całym świecie, w celu ochrony praw do rozwoju i z radością przyjmiemy ich zaangażowanie w społecznościach.

W imieniu całej Administracji życzę wszystkim muzułmanom w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie błogosławionego i radosnego świętowania. Eid Mubarak.

LB, za: http://www.whitehouse.gov/the-press-office/2014/07/27/statement-president-occasion-eid-al-fitr

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze