Nowy szef CIA: „Wrogiem nie jest terroryzm”

| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

 „Dżihad to świeta walka, prawowita doktryna islamu, oznaczająca oczyszczenie siebie samego lub społeczności” – uważa John Brennan, kandydat na szefa CIA.
John Brennan

„Nie ma niczego świętego ani prawowitego, ani islamskiego w mordowaniu niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci”, mówił Brennan w maju 2010 roku podczas przemowy w Center for Strategic and International Studies.

W poniedziałek prezydent Barack H. Obama wybrał tego specjalistę od antyterroryzmu na stanowisko nowego dyrektora CIA. Konserwatywni senatorowie, którzy będą oceniać wybór Obamy, mogą mieć problem z zaakceptowaniem poglądów prezydenckiego kandydata w kwestiach radykalnego islamu.

Powtarza on argumenty, używane przez obecną administrację, że wrogiem nie jest “terroryzm”, ponieważ terroryzm jest “taktyką” i nie “terror”, ponieważ “terror”* jest “stanem umysłu”. Jest tak, pomimo że obecne stanowisko Brennana nosi oficjalną nazwę „zastępca krajowego doradcy do spraw antyterroryzmu i bezpieczeństwa wewnętrznego”.

Brennan jest zdania, że słowa “dżihad” również nie powinno się używać. „Nie opisujmy naszych wrogów jako ‘dżihadystów’ czy też ‘islamistów’, mówił w tej samej przemowie. Jego zdaniem „brutalni ekstremiści” – jak mówi się obecnie w oficjalnym języku Białego Domu – są „ofiarami sił politycznych, ekonomicznych i społecznych”.

Dziennik „The Washington Times” zamieścił wówczas komentarz redakcyjny na temat tej wypowiedzi i Brennann zażądał spotkania z redakcją działu opinii gazety. Jeden z dziennikarzy powiedział wówczas, że nie można mówić, że Al-Kaida nie prowadzi dżihadu, skoro ona sama tak uważa. Zacytował również słowa ajatollaha Chomeiniego: “Istnieje tylko dżihad zbrojny”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Brennan odmówił dyskusji na ten temat i zdenerwowany opuścił lokal redakcji.

* słowo “terror” oznacza również “przerażenie, zgrozę”.
———————————————————————————————–
PJ, na podst.:
http://times247.com/articles/brennan-jihad-is-a-legitimate-tenant-of-islam#ixzz2HR4dcwXv
http://www.washingtontimes.com/blog/watercooler/2010/aug/23/wh-counter-terrorism-adviser-brennan-storms-out-tw/#.UOpXjiZVmJs.twittere

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook