Nowy sekretarz papieża

2
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Papież Franciszek ma nowego sekretarza, który mówi po arabsku i wyraża głośno swoją opinię na temat islamu. Nie jest to zwykły zbieg okoliczności. Nowy sekretarz papieża, ojciec Yoannis Lahzi Gaid, jest Koptem, pochodzi z Egiptu, gdzie chrześcijanie stanowią mniejszość mającą doświadczenie z islamem od 1350 roku.

2

Podczas wywiadu z 31 marca 2008 r. ojciec Gaid stwierdził: „Zawsze starałem się być przyjacielem, który szanuje inne religie, bez obawy mówić prawdę lub podkreślać, że chrześcijaństwo jest wezwaniem do wolności. I gdy Magdi [Allam] zapytał mnie o Koptów w Egipcie, nie ukrywałem informacji o ogromnych trudnościach z jakimi borykają się chrześcijanie, żyjąc pośród większości muzułmańskiej. Trudności, które nie są spowodowane przez paru islamistów, ale przez całą kulturę śmierci oraz przemocy, która jest oparta na bardzo dosadnych zdaniach, cytowanych i nawołujących do przemocy oraz dżihadu – wzywającego do mordowania wszystkich, którzy są inni i zabijania wolność sumienia. W tej kulturze, wystarczy myśleć inaczej, aby być skazanym na śmierć”.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze