Nowy kanał TV propagujący islam

Islamska-telewizja
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Organizacja Współpracy Islamskiej (Organisation of Islamic Cooperation, OIC) ogłosiła 17 kwietnia zamiar uruchomienia nowego międzynarodowego kanału telewizji satelitarnej.

Kanał będzie miał na celu „walkę z islamofobią” i propagowanie „prawdziwego” obrazu islamu. Organizacja zrzeszająca 56 krajów muzułmańskich pragnie dzięki nowej telewizji wykorzenić „uprzedzenia, nienawiść i irracjonalny strach przed islamem i muzułmanami”. Jak oznajmił Issam Selim al-Chanti, dyrektor OIC ds. informacji, umożliwi to wymianę informacji pomiędzy światem muzułmańskim i innymi krajami, a także pozwoli wreszcie pokazać „czysty i prawdziwy” islam i przeciwstawić go „wypaczonemu obrazowi” prezentowanemu przez zachodnie media.

Punkt trzeci deklaracji z Libreville (Gabon), w której znalazła się informacja o nowej telewizji, poświęcony jest właśnie przeciwdziałaniu postawom „fanatyzmu, rasizmu i nienawiści”, poprzez wzmocnienie wpływu na przekaz w mediach.

Pełna treść Deklaracji z Libreville, mówiąca również o planach wspierania strony palestyńskiej w konflikcie z Izraelem, jest dostępna na stronie OIC.

Opracowanie: WerrroEs

Źródła:
http://www.deccanchronicle.com/channels/nation/north/oic-will-launch-channel-counter-islamophobia-482;
http://www.agenceecofin.com/medias/1904-4454-l-oci-veut-creer-une-television-satellitaire-pour-presenter-la-vraie-image-de-l-islam;
http://www.bivouac-id.com/billets/oci-annonce-la-creation-dune-nouvelle-chaine-satellitaire-de-propagande-islamique/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze