Nowy imam, stare poglądy

Abdallah Adhami
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Abdallah Adhami, nowy imam meczetu planowanego w Strefie Zero w Nowym Jorku uważa, że geje byli prawdopodobnie molestowani w dzieciństwie, a ludzie, którzy porzucają islam, żeby głosić inną wiarę, powinni trafić do więzienia.
Abdallah Adhami
Komentarze imama dotyczące homoseksualistów, wolności religijnej i innych tematów, zaowocowały ponowną krytyką budowy meczetu w pobliżu byłego World Trade Center. Placówka ta miała być organizacją otwartą i tolerancyjną. W wykładzie umieszczonym na swojej stronie sakeenah.org, Adhami mówi, że bycie gejem jest „bolesnym doświadczeniem” spowodowanym przez dawne traumy. „Przeważający odsetek ludzi boryka się z homoseksualnymi uczuciami z powodu brutalnego, emocjonalnego lub seksualnego wykorzystania w którymś momencie swojego życia” – stwierdza Adhami. „Jedynie mały odsetek rodzi się z naturalną tendencją, której nie jest w stanie wytłumaczyć. Takie przypadki mają też miejsce w świecie zwierząt”. Zaznaczył również, że geje powinni walczyć z tą „skłonnością”.

„Kiedy wysoki przywódca religijny otwiera usta i wypluwa z siebie tego typu ignoranckie i nienawistne stwierdzenia, stawia to jego autorytet pod znakiem zapytania,” powiedział Fred Sainz, rzecznik Kampanii Praw Człowieka, największej w kraju grupy walczącej o prawa gejów.

Adhami stwierdził też, że muzułmanin który porzuca wyznanie i głosi swoje poglądy, powinien zostać uwięziony. „Jeżeli przeczytasz Koran od deski do deski, masz prawo odrzucić przesłanie Boga. Jedyne czego nie masz prawa robić, to rozprzestrzeniać tego przekonania i ‚zatruwać’ pozostałych.”(…) „Jeżeli ktoś porzuca swoją ścieżkę prywatnie, nie można go tknąć. Jednak jeżeli namawia innych do apostazji lub głosi swoje poglądy, trafia za kratki. Wielu prawników uważa, że tacy ludzie powinni zostać zabici”.

Jordan Sekulow, prawnik z założonego przez Pata Robertsona American Center for Law and Justice w Waszyngtonie pyta, dlaczego na lidera projektu meczetu, nazwanego Park51, wybrano kogoś, kto nawołuje do represji wobec osób zmieniających wyznanie. „Nakazywanie byłym muzułmanom na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki żeby ‘trzymali usta na kłódkę’ jest niezgodne z konstytucją” – mówi Sekulow, którego organizacja złożyła pozew przeciwko budowie Park51.

Adhami (44), który urodził się w Waszyngtonie i mówi, że rozpoczął studiowanie islamu w wieku ośmiu lat w Syrii, uważa się za potomka „szlachetnego rodu wywodzącego się od Proroka Mahometa”.

Organizatorzy budowy meczetu postanowili zdystansować się od komentarzy Adhamiego i umniejszyć jego rolę w projekcie, którego koszt oblicza się na 100 mln USD. Wcześniej w tym miesiącu, organizacja Park51 ogłosiła, że jest on „starszym doradcą” tego przedsięwzięcia. Jednak ostatnio organizatorzy opublikowali w serwisie Twitter informację, że Adhami jest jedynie „konsultantem” i że jego poglądy nie są stanowiskiem projektu.(pj)

Tłumaczenie: Churchill
http://www.nypost.com/p/news/local/gz_imam_gay_flay_K8wAYsyKlADqlz8Et5CuTP

Tłum. rol

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook