Nowojorska policja inwigilowała muzułmanów zgodnie z prawem

Joint Terrorist Task Force – wspólna jednostka antyterrorystyczna policji i FBI
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Kongresman Peter T. King wydał oświadczenie na temat decyzji prokuratora generalnego stanu New Jersey Jeffreya Chiesy w sprawie rzekomych wykroczeń popełnionych przez nowojorską policję podczas działań antyterrorystycznych.

King, przewodniczący senackiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, powiedział: „Cieszy mnie decyzja prokuratora Chiesy, mówiąca o tym, że policjanci z Nowego Jorku nie naruszyli żadnych praw stanu New Jersey wykonując absolutnie konieczne i godne pochwały działania antyterrorystyczne. Prokurator Generalny jest oddanym służbie cywilnej człowiekiem zasługującym na uznanie mieszkańców New Jersey.

Orzeczenie dotyczące pełnej zgodności z prawem działań nowojorskich policjantów jest kolejnym z wielu takich orzeczeń, zarówno formalnych, jak i nieformalnych. Doradca prezydenta Obamy ds. bezpieczeństwa wewnętrznego John Brennan, podczas swojej ostatniej wizyty w nowojorskim wydziale policji wyraził „pełne przekonanie, że działania przez nich podejmowane są zgodne z prawem”. To samo stwierdził szef FBI Robert Mueller. Dochodzenie przeprowadzone przez inspektora generalnego CIA również wykazało, że nie doszło do naruszenia prawa przez nowojorską policję.

Joint Terrorist Task Force – wspólna jednostka antyterrorystyczna policji i FBI

„Nowy Jork szczyci się najskuteczniejszą jednostką antyterrorystyczną w kraju. Około 1000 kobiet i mężczyzn pracuje niestrudzenie, by ochronić miasto przed islamskimi terrorystami, dla których wciąż jest celem, niemal jedenaście lat po atakach 11 września.

Agencja Associated Press, która opublikowała serię oszczerczych ataków przeciwko policji nowojorskiej, nie była w stanie dowieść ani jednego przypadku naruszenia prawa czy postanowień konstytucji”.

Dodajmy, że artykuły Associated Press koncentrowały się na działaniach jednostek antyterrorystycznych NYPD wobec muzułmanów w rejonie Nowego Jorku. Dziennikarze atakowali policję za nadmierną inwigilację środowisk muzułmańskich, a nawet za monitorowanie powszechnie dostępnych portali internetowych – na przykład stron Muslim Students Association powiązanego z Bractwem Muzułmańskim. Zdaniem policji, prewencyjna penetracja środowisk islamistycznych zapobiegła kilkunastu planowanym atakom terrorystycznym. Dziennikarze AP otrzymali natomiast za swoje „dziennikarskie śledztwo” nagrodę Pulitzera.(pj)

Tłumaczenie Totty

Źródło: http://homeland.house.gov/press-release/king-statement-new-jersey-attorney-general-finding-nypd-complied-laws-counterterror

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook