Nowa Zelandia: Czy lekcje golfa pomogą zderadykalizować nastoletniego terrorystę?

Nastolatek z Christchurch skazany za przygotowywanie zamachu terrorystycznego „dla Allaha” przechodzi proces rehabilitacji i uczy się grać w golfa.

18-latkowi nie powiódł się plan wjechania w grupę ludzi samochodem, a potem sztyletowania ich. Sąd skazał go tylko na intensywny nadzór sądowy i prace na rzecz społeczności. W poniedziałek pojawił się przed sądem, by zdać raport ze swojej rehabilitacji, który wypada pozytywnie. Nastolatek opowiadał o swojej pracy dla społeczności i o nauce umiejętności życiowych, historii, uczeniu się otwartości na poglądy innych.

Jedną z nowych aktywności, które fascynują nastolatka jest gra w golfa. Kontynuuje także wizyty w meczecie, gdzie „dyskutuje o swoich poglądach religijnych”.

Sędzia wysłuchał także psychologa, który stwierdził, że po czterech sesjach chłopak jest bardziej otwarty i zaangażowany. (j)

źródło: NZ Herald

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Brytyjscy islamiści są wybierani do lokalnych władz

Multikulti w Hamburgu. Czy eksperyment się uda?

Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm