Nowa prezydencja Europy nieprzychylna islamowi i migracji

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Wkrótce prezydencję Unii Europejskiej na sześć miesięcy przejmuje Słowacja, której premier Robert Fico powiedział, że islam nie znajduje miejsca w jego kraju.

„Islam nie ma miejsca na Słowacji” powiedział w maju Fico dziennikarzom. Nie chce też, by imigracja zmieniła charakter jego kraju. Po sylwestrowych zajściach w Kolonii, premier Słowacji obiecał, że „nigdy dobrowolnie nie podejmie decyzji, która doprowadzi do utworzenia jednolitej muzułmańskiej społeczności na Słowacji”. Dodał: „Wielokulturowość jest fikcją. Raz wpuścisz imigrantów, będziesz musiał mierzyć się z takim problemami”.

Zmiana w przewodnictwie Unii Europejskiej idzie w parze z Brexitem, którego zwolennicy motywowani są między innymi niekontrolowanym napływem imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Słowacka prezydencja nie podoba się też eurokratom. Jeden z nich anonimowo powiedział Politico, że „są w środku wielkiej reformy dotyczącej migracji i prawie ją kończą. Jak możemy być prowadzeni przez kraj, który storpeduje wszystkie imigracyjne plany?”

 

źródło: Washington Post

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook