Nowa duńska partia przeciwko chustom i imigracji

image001
Christensen i Vermund
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dania powinna zakazać noszenia chust w szkołach, bardziej restrykcyjnie kontrolować imigrantów oraz wyjść z Unii Europejskiej – postuluje Pernille Vermund, założycielka nowej partii Nye Borgerlige (Nowa Prawica).

Partia ma obecnie około 3000 członków, co oznacza, że może kandydować w następnych wyborach do parlamentu w 2019 roku. Nowa Prawica została założona w 2015 przez Vermund i Petera Seiera Christensena po ich konflikcie z Konserwatywną Partią Ludową, dotyczącym członkostwa w Unii i Europolu. Vermund karierę polityczną rozpoczęła w 2009 roku, kiedy została wybrana do rady miasta Helsingør z ramienia macierzystej Konserwatywnej Partii Ludowej.

41 – letnia liderka partii postuluje przyjmowanie tylko tych imigrantów i uchodźców, którzy wniosą jakiś pozytywny wkład do społeczeństwa. Uważa, że azyl należy przyznawać tylko osobom sprawdzonym przez Agendę ONZ ds. Uchodźców.  “Ci, którzy nie są w stanie na siebie zarobić, muszą udać sie gdzieś indziej” – mówi. Przyznaje przy tym, że mimo otwartego deklarowania antyimigranckich poglądów nie doświadczyła do tej pory prób zastraszania.

Vermund powiedziała magazynowi Politico, że zasiadająca w parlamencie jej była partia nie zasługuje na miano prawdziwie konserwatywnej. Komentatorzy polityczni natomiast uważają, że ta nowa partia może skłonić centrowe partie do przyjęcia bardziej anty-imigranckiej polityki.

GB na podstawie

http://www.express.co.uk/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze