Nowa broń dżihadu: modele samolotów

islamskie drony
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemieckie władze poinformowały, że odkryły spisek terrorystyczny mający na celu atak bombowy przy użyciu modeli zdalnie sterowanych samolotów.

Policja przeszukała mieszkania siedmiu osób biorących udział w islamskim spisku. Elitarne jednostki policji przeszukały dziewięć miejsc w południowej i wschodniej części Niemiec oraz Belgii na podstawie podejrzenia o „przygotowanie śmiertelnych i antypaństwowych zamachów”, a także pranie brudnych pieniędzy, podała w oświadczeniu prokuratura w Karlsruhe.

islamskie drony

Dzięki śledztwu zidentyfikowano dwóch mężczyzn pochodzenia tunezyjskiego, którym postawiono zarzuty „pozyskiwania informacji i przedmiotów w celu przeprowadzenia islamistycznych ataków za pomocą materiałów wybuchowych transportowanych na zdalnie sterowanych modelach samolotów”.

Nie aresztowano jednak nikogo, a prokurator odmówił przedstawienia szczegółowych informacji na temat podejrzanych lub ich celów. „Celem rewizji było zebranie dowodów o ewentualnych planach i przygotowaniach do ataku, a także informacji na temat sposobu finansowania radykalnego islamskiego terroryzmu”, podała prokuratura. Około 90 policjantów wzięło udział we wtorkowych obławach

Oprócz dwóch Tunezyjczyków zidentyfikowano również cztery osoby pod zarzutem „finansowania bojowników dżihadu”, a także kolejną osobę, oskarżoną o pranie brudnych pieniędzy. Kilku podejrzanych studiowało w Stuttgarcie, niektórzy z nich specjalizowali się w dziedzinie aeronautyki i robili staże obejmujące zakresem ćwiczenia w sterowaniu modelami samolotów za pomocą nawigacji GPS.

NN, na podst.: http://www.thelocal.de/national/20130625-50503.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook