Norweski islamista nawołuje do ataków na USA

Mullah Krekar
| 15 komentarzy|
image_pdfimage_print

Norweska Partia Postępu wezwała do natychmiastowego aresztowania mułły Krekara, po wygłoszonej przez niego mowie podżegającej do dżihadu mowie, w której wzywał do wznowienia ataków terrorystycznych na Stany Zjednoczone.

Mullah Krekar

 

 

 

 

Swoje ekstremistyczne komentarze Mułła przedstawił w wywiadzie dla fińskiego MTV3, gdzie  oświadczył, że islam „będzie kontrolować cały świat” w ciągu najbliższych dwudziestu lat.
Po ponad dziesięciu latach od ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych, które doprowadziły do śmierci niemal trzech tysięcy osób, Krekar stwierdził: „Oni nie nauczyli się niczego z ataku 11 września. Dlatego właśnie potrzebują dwóch kolejnych . To jedyny sposób, aby Amerykanie zrozumieli, że my [muzułmanie] jesteśmy ludźmi, a nie zwierzętami czy niewolnikami”.

Zdaniem Mortena Ørsala Johansena, rzecznika polityki imigracyjnej z Partii Postępu, za swoje uwagi Krekar zasługuje na areszt. „Właśnie uchwaliliśmy nową ustawę, zgodnie z którą każdy, kto stanowi zagrożenie dla podstawowych interesów narodowych, może być aresztowany. Nie ma wątpliwości, że Krekar powinien zostać zatrzymany” – powiedział.

Krekar to współzałożyciel grupy dżihadystycznej Ansar al-Islam. Do Norwegii przeniósł się w 1991 roku jako uchodźca z północnego Iraku. W fińskim wywiadzie telewizyjnym mułła w zawoalowany sposób mówił o tym, że europejski styl demokracji nigdy nie zapuści korzeni na Bliskim Wschodzie. Porównał eksport demokracji zachodniej do „plastikowego banana”, dodając, że nigdy nie zadziała w świecie arabskim, ponieważ „nie jest jadalny”. W trzyminutowym wywiadzie stwierdził również, że dalsze ataki terrorystyczne są nieuniknione. „To się wydarzy. To powinno się wydarzyć. Dżihad jest oczywisty, jestem tego pewien. Dżihad jest jak kot – trzymany pod kluczem, staje się niebezpieczny” – powiedział Krekar.

Ten radykalny islamista jest zobowiązany do stawienia się w sądzie w lutym, pod zarzutem słownego grożenia śmiercią pięciu osobom, w tym Ernie Solberg, liderce Partii Konserwatywnej. (es).

Tłumaczenie KM
http://www.thelocal.no/page/view/norway-islamist-calls-for-new-us-terror-attacks

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze