Norweski dżihadysta aresztowany

Ubaydullah Hussain radykalny islamista zamieszkujący w Norwegii
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Radykalny islamista Ubaydullah Hussain z Oslo został aresztowany za pogróżki pod adresem dwóch dziennikarzy.

Zarówno ryzyko powtórzenia podobnych czynów, jak obawa przed mataczeniem i niszczeniem dowodów sprawia, że policja chce zatrzymać podejrzanego w areszcie przez cztery tygodnie.

Hussain jest podejrzany o wysyłanie maili z pogróżkami do dwójki dziennikarzy; pisali oni artykuły o norweskich islamistach, m.in. o środowiskach związanych z ugrupowaniem Umma Proroka (Profetens Ummah). W jednym z e-maili, wysłanym do dziennikarki Niny Johnsrud, Hussain napisał: „Twój artykuł został przesłany do znanych i nieznanych braci i NIE SPOTKAŁ się z pozytywnym przyjęciem. Wzburzyło nas, że węszysz w prywatnym życiu innych ludzi i nie bądź zaskoczona, jeśli coś lub ktoś nagle pojawi się w twoim własnym życiu. Może będą to słowa, a może czyny, nie wiem. To nie groźba, tylko użyteczna informacja dla twego własnego dobra. Ubaydullah Hussain, Umma Proroka”. Podejrzany nie przyznaje się do winy, tzn. twierdzi, że jego maili nie można traktować jako gróźb.

Ubaydullah Hussain radykalny islamista zamieszkujący w Norwegii

Latem 2006 roku dom Niny Johnsrud został ostrzelany. Kule trafiły drzwi wejściowe i okna pokoju. Sama dziennikarka spała wtedy razem z ośmioletnim synem w namiocie rozstawionym w ogrodzie. O dokonanie ostrzału podejrzewano Arfana Bhattiego, związanego obecnie z ugrupowaniem Umma Proroka, ale śledztwo zostało po roku umorzone.(p)

Rol, na podst: http://www.nrk.no/nyheter/norge/1.8373282

http://www.dagsavisen.no/samfunn/politiet-vil-fokusere-pa-islamister/

Wywiad z Hussainem: http://euroislam.pl/index.php/2012/10/islam-nie-oznacza-pokoju/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze