Norwegia: imigranci wracają do domów

Imigrańci
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Norweska TV2 donosi, że według badań przeprowadzonych przez Chr. Michelsen Institute (CMI), 40% obywateli Iraku starających się o azyl, którzy następnie powrócili do kraju, uważa, że przyjazd do Norwegii był błędem.

Według Påla Lønsetha, sekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości, Irakijczycy dostrzegają, że warunki życia w ich kraju poprawiły się, podczas gdy czas spędzony w norweskim ośrodku dla azylantów oznacza „przerwę w życiorysie”.

Wiele z tych osób przyznaje się też do kłamstwa: tak naprawdę nie potrzebowały azylu, a przybyły do Europy w poszukiwaniu pracy. W tym roku dobrowolnie wróciło do Iraku ponad 1,5 tysiąca imigrantów, czyli o 25% więcej niż w roku ubiegłym.

Irakijczycy i Afgańczycy korzystają ze specjalnego programu ułatwiającego dobrowolny powrót do kraju pochodzenia. Osoba starająca się o azyl, która zgodzi się na powrót otrzymuje pieniądze na bilet lotniczy i 35 tysięcy koron norweskich (ok. 18 tysięcy złotych). Przez ostatnie 3 lata koszt programu powrotu tylko dla Irakijczyków wyniósł 70 milionów koron. (rol)

AX na podst. islamineurope.blogspot.com

http://islamineurope.blogspot.com/2011/11/norway-returnee-asylum-seekers-admit.html

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook