Norwegia: imigranci wracają do domów

Imigrańci
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Norweska TV2 donosi, że według badań przeprowadzonych przez Chr. Michelsen Institute (CMI), 40% obywateli Iraku starających się o azyl, którzy następnie powrócili do kraju, uważa, że przyjazd do Norwegii był błędem.

Według Påla Lønsetha, sekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości, Irakijczycy dostrzegają, że warunki życia w ich kraju poprawiły się, podczas gdy czas spędzony w norweskim ośrodku dla azylantów oznacza „przerwę w życiorysie”.

Wiele z tych osób przyznaje się też do kłamstwa: tak naprawdę nie potrzebowały azylu, a przybyły do Europy w poszukiwaniu pracy. W tym roku dobrowolnie wróciło do Iraku ponad 1,5 tysiąca imigrantów, czyli o 25% więcej niż w roku ubiegłym.

Irakijczycy i Afgańczycy korzystają ze specjalnego programu ułatwiającego dobrowolny powrót do kraju pochodzenia. Osoba starająca się o azyl, która zgodzi się na powrót otrzymuje pieniądze na bilet lotniczy i 35 tysięcy koron norweskich (ok. 18 tysięcy złotych). Przez ostatnie 3 lata koszt programu powrotu tylko dla Irakijczyków wyniósł 70 milionów koron. (rol)

AX na podst. islamineurope.blogspot.com

http://islamineurope.blogspot.com/2011/11/norway-returnee-asylum-seekers-admit.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze