Niezwykła odpowiedź Izraela na palestyńską agresję

Żałoba po zamordowanym żolniezu  Gabrielu Kobie
| 27 komentarzy|
image_pdfimage_print

Daniel Pipes

W odpowiedzi na zabójstwo 22 września izraelskiego żołnierza, sierżanta Gabriela Koby, gdy patrolował on ulicę w Hebronie, rząd Izraela zezwolił na natychmiastowe ponowne zasiedlenie Beit Hamachpela („Domu Patriarchów”), budynku mieszkalnego w tym mieście, niedaleko jaskini patriarchów i miejsca, gdzie zabito Koby’ego strzałem snajpera w kark.

Społeczność żydowska Hebronu zakupiła większość tego budynku w marcu 2012 roku, jednak jego mieszkańcy zostali z niego wysiedleni przez rząd izraelski w kilka dni później, na podstawie braku zezwolenia na pobyt stały. Później wygrali oni proces i uzyskali zezwolenie na powrót, jednak wciąż brakowało uprawomocnienia wyroku.

Żałoba po zamordowanym żolniezu  Gabrielu Kobie
Żałoba po zamordowanym żolniezu Gabrielu Kobie

Premier Benjamin Netanjahu skomentował całą sytuację w następujący sposób: „Ktokolwiek próbuje wykorzenić nas z miasta naszych przodków, osiągnie dokładnie przeciwny efekt. Jedną ręką dalej będziemy walczyć z terroryzmem, a drugą będziemy wzmacniać wysiłek osiedleńczy”. Minister gospodarki Naftali Benett zauważył: „Wiemy jak budować i zasiedlać. Nie wiemy jak zabijać. To jest właśnie prawidłowa, syjonistyczna odpowiedź [na przemoc]”.

Komentarze:

1) Zawsze popierałem silną izraelską odpowiedź na niesprowokowaną przemoc. Decyzję tą uważam więc za bardzo słuszną. Wysyła ona jasny sygnał do Palestyńczyków, że zbijanie Izraelczyków nic nie da. Następnym razem izraelska odpowiedź powinna być jeszcze silniejsza; jak sugeruje Aaron Lerner, mogłoby to oznaczać ustanowienie nowego osiedla. Taka odpowiedź będzie bardzo jasna i może doprowadzić do zakończenia przemocy.

2) Autonomia Palestyńska nie potępiła tego ataku ani też tego, do którego doszło dzień wcześniej, gdy izraelski żołnierz Tomer Hazan, także liczący sobie 20 lat, został zabity na Zachodnim Brzegu. Pokazuje to, że AP jest nieodpowiednim „partnerem pokojowym” dla Izraela. Komiczne negocjacje sponsorowane przez Johna Kerry’ego i prowadzone przez Martina Indyka powinny zostać zawieszone dopóki Mahmud Abbas nie przeprosi i nie podejmie kroków, które pomogą zapobiec takiemu zachowaniu w przyszłości.

Źródło; http://pl.danielpipes.org/blog/2013/09/niezwykla-odpowiedz-izraela-na-palestynska-agresje
Tłumaczył: Mateusz J. Fafiński

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze