Niemieckie muzułmanki będą pływać razem z chłopcami

Kostium pływacki dla muzułmanek
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Muzułmanki muszą uczestniczyć w szkolnych zajęciach na basenie, nawet jeśli grupy są koedukacyjne – orzekł sąd administracyjny w Muenster.

Kostium pływacki dla muzułmanek
Kostium pływacki dla muzułmanek

Sędziowie poparli szkołę w Disseldorfie, która ich zdaniem, ma prawo warunkować przyjęcie do szkoły pisemną zgodą rodziców na to, żeby ich córka uczęszczała na koedukacyjne lekcje pływania.

Rodzice zaskarżyli szkołę do sądu utrzymując, że zobowiązanie było nieważne i poprosili o wyłączenie swojej 12-letniej córki z zajęć ,na których pływa na jednym basenie z chłopcami.

Zdaniem szkoły jedynym akceptowalnym rozwiązaniem jest noszenie przez dziewczynkę kostiumu pływackiego zakrywającego całe ciało.

Dla niektórych muzułmanów lekcje w koedukacyjnych grupach są naruszeniem islamskiej zasady skromności. Jednak ostatnie badania pokazują, że tylko 7% muzułmanek opuszcza lekcje pływania. Mimo to w ubiegłym tygodniu na konferencji z udziałem przedstawicieli niemieckich władz i muzułmańskich liderów, apelowano do szkół publicznych, by wprowadziły segregację płciową na lekcjach pływania.

Dokument stwierdzał,  że odmowa udziału starszych dziewcząt w koedukacyjnych lekcjach pływania jest ich prawem do wolności religijnej.

JW na podst. Deutsche Presse-Agentur

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook