Niemiecki rząd odstępuje od większości oskarżeń wobec Bractwa Muzułmańskiego

Radykalne Bractwo Muzułmańskie
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Niemieckie media doniosły wczoraj, że prokurator z Monachium odstąpi od najpoważniejszych oskarżeń wobec przywódców niemieckiego Bractwa Muzułmańskiego i innych islamskich przedstawicieli.


Ibrahim El-Zayat, Abu Shewarib i inni będący przedmiotem dochodzenia, podejrzani byli o tworzenie związku przestępczego w celu pozyskiwania funduszy na polityczno-religijne, a ostatecznie islamistyczne cele i prawdopodobne wspieranie terrorystycznej organizacji Hamas. W marcu ub.r. domy i biura podejrzanych osób zostały przeszukane. Z zarzutów czyszczono również partnera biznesowego El-Zayata, Oguza Ücüncü, który by sekretarzem generalnym islamistycznej organizacji tureckiej znanej jako Mili-Görüs.

Radykalne Bractwo Muzułmańskie
Radykalne Bractwo Muzułmańskie

W mocy pozostanie jednak decyzja zakazu działalności dla niemieckiej organizacji IHH, spowodowana finansowaniem Hamasu przez tą organizację. Wielu przedstawicieli Mili-Görüs zasiadało w jej kierownictwie. Niemieckie media podają również, że zarzuty o defraudacje podatkowe dla grupy są ciągle w mocy. (ms)

JW. na podst. globalmbreport.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze