Wiadomość

Niemiecki poseł chroniony w Niemczech przed tureckimi służbami

Niemiecki poseł tureckiego pochodzenia i do niedawna lider Zielonych, Cem Ozdemir, otrzymał ochronę na międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium przed tureckimi służbami towarzyszącymi tureckiej rządowej delegacji. 

„Policja powiedziała mi, że był problem z turecką ochroną, która stwierdziła, że terrorysta, czy członek terrorystycznej organizacji, znajduje się (w tym hotelu) – chodziło o mnie”, powiedział dziennikarzom Ozdemir, który zatrzymał się w tym samym hotelu, co turecka delegacja.

Policja nie podała żadnej informacji dotyczącej tureckich delegatów, ale jednak przed drzwiami hotelowymi Ozdemira rozstawiono dwóch funkcjonariuszy bawarskiej policji.

„To nieprawda. To jest sfabrykowane”, odrzucił oskarżenia minister spraw zagranicznych Turcji Melvut Cavusoglu. Zarzucił posłowi Zielonych, że z powodu utraty przywództwa w partii próbuje zwrócić na siebie uwagę i podnieść popularność, robiąc z siebie ofiarę.

Ozdemir od lat krytykuje prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, a ostatnio oskarżył go o „branie zakładników”, po tym jak Turcja uwięziła już dwunastu niemieckich obywateli.

Za Ozdemirem wstawiła się posłanka Claudia Roth, która przypomniała, że w Turcji każdy, kto krytykuje Erdogana „natychmiast jest określany jako terrorysta”. Uprawdopodabnia to jej zdaniem wersję jej klubowego kolegi. (j)

źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Burmistrz Londynu wystąpił na gali islamistów

Brytyjscy konserwatyści zawiedli w sprawie imigracji

Dżihadyści chcą opodatkować niewiernych