Niemieccy konwertyci eksportują terroryzm

bomb manuals
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwaj niemieccy konwertyci na islam zostali zatrzymani w Wielkiej Brytanii z instruktażem wytwarzania bomb, podręcznikami o broni palnej i ekstremistycznymi publikacjami.

23-letni Robert Baum i 28-letni Christian Emde zostali zatrzymani przez lokalne władze, które nie dały wiary wyjaśnieniom o motywach ich wizyty. Po przeszukaniu bagaży funkcjonariusze z Dover wśród przewożonych publikacji odkryli między innymi takie tytuły: „Jak przygotować bombę w kuchni mamy”, „39 sposobów na wsparcie dżihadu” i „Wysadzanie budynków”. Znaleziono także symbole Al-Kaidy na laptopie i broszurę o świętej wojnie: „Inspire”.

Prokurator Colin Gibbs oświadczył w sądzie w Westminster, że: „są to dość poważne przestępstwa o charakterze terrorystycznym”. Gibbs stwierdził, że lokalne władze nie uwierzyły zapewnieniom obu Niemców, że znaleźli się w Dover z uwagi na zbyt drogie bilety lotnicze do Egiptu, gdzie pierwotnie chcieli dotrzeć przez Brukselę.

Emde przeszedł na islam w 2003 roku, natomiast Baum w ciągu trzech ostatnich lat. Zostali oni oskarżeni o posiadanie informacji pomocnych osobie dopuszczającej się lub przygotowującej się do popełnienia aktu terroru. Żaden z nich nie przyznał się do winy. Obaj odmówili powstania z miejsc w sądzie twierdząc, iż byłby to „zabroniony w ich wierze sposób oddania czci”. Do przyszłego miesiąca zostali osadzeni w Belmarsh – więzieniu o zaostrzonym rygorze bezpieczeństwa.(p)

Tłum. WKK
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3718672/Two-German-Islamic-converts-were-caught-with-bomb-making-instructions-gun-manuals-and-jihad-magazines-as-they-entered-Britain-court-hears.html?OTC-RSS&ATTR=News

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook