Niemcy: wydalanie terrorystów legalne

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Najwyższy trybunał Niemiec, Federalny Trybunał Konstytucyjny, uznał za legalne wydalanie z kraju podejrzanych o terroryzm, nawet tych, którzy mają podwójne obywatelstwo.

Sąd odrzucił pozew obywatela Algierii, którego chciały wydalić władze Bremy (niemieckiego landu, bo prawo wydalania przysługuje właśnie landom), a który zakwestionował tę decyzję, jak również samo prawo, które pozwala wydalać cudzoziemców „aby obronić Republikę Federalną przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa albo zagrożeniem terrorystycznym”. Prawo to zostało wydane po zamachach z 11 września 2001, ale dotychczas nie było stosowane.

Przepisy te zostały zastosowane do wydalenia w marcu Algierczyka i Nigeryjczyka, urodzonych w Niemczech, którzy zostali odesłani do kraju rodziców. W ich mieszkaniach znaleziono broń i flagi ISIS i chociaż nie postawiono im zarzutów o terroryzm, to uznano, że stanowią zagrożenie na tyle istotne, że należy ich deportować.

W Austii uchwalono niedawno przepisy o pozbawieniu obywatelstwa osób walczących w ugrupowaniach terrorystycznych i wydalaniu ich (jeśli mieli podwójne obywatelstwo). Podobne przepisy obowiązują od zeszłego roku w Holandii.

GL na podstawie http://dailycaller.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze