Niemcy walczą z islamskimi radykałami. „Bronimy wolności w naszym kraju”

sala poli
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja w siedmiu niemieckich krajach związkowych przeprowadziła 14 czerwca rewizje w pomieszczeniach wykorzystywanych przez islamskich radykałów z ruchu salafitów. Szef MSW zdelegalizował należącą do tego ruchu organizację Millatu Ibrahim.

W akcję przeciwko salafitom zaangażowano blisko tysiąc policjantów, którzy przeszukali w sumie 70 budynków i mieszkań, najwięcej w Hesji oraz w Nadrenii Północnej-Westfalii. Policyjne działania objęły również Bawarię, Dolną Saksonię, Szlezwik-Holsztyn, Hamburg i Berlin.

Celem największej w historii RFN akcji przeciwko islamskim radykałom było zabezpieczenie dowodów na to, że dążenia salafitów stanowią zagrożenie dla niemieckiego porządku konstytucyjnego. Władze podejrzewają, że salafici utrzymują kontakty z grupami terrorystycznymi, a ich propaganda ma na celu radykalizację postaw wśród muzułmanów.

– Celem, który przyświeca salafitom, jest obalenie demokratycznego państwa prawa i stworzenie porządku, który w ich przekonaniu jest zgodny z wolą Boga. Uważają szariat za jedyne prawowite prawo. To nie do pogodzenia z wolnościowym porządkiem demokratycznym. W Niemczech nie ma miejsca na takie pojmowanie islamu – oświadczył szef niemieckiego MSW Hans-Peter Friedrich.

Policja konfiskuje dżihadystyczny transparent

Poinformował on, że zdelegalizował organizację salafitów Millatu Ibrahim z Solingen w Nadrenii Północnej-Westfalii. W czwartek wczesnym rankiem policja wkroczyła do tamtejszego meczetu, w którym gromadzili się członkowie tej grupy. Według szefa MSW organizacja ta popiera sprzeczne z prawem zachowania, w tym „stosowanie przemocy jako metody walki z istniejącym porządkiem konstytucyjnym”.

Friedrich poinformował też, że wszczęto dochodzenie przeciwko dwóm innym organizacjom salafitów: Dawa FMM z Frankfurtu nad Menem oraz grupie Prawdziwa Religia, skupionej wokół islamskiego kaznodziei z Kolonii Ibrahima Abou Nagie, który w kwietniu zorganizował w niemieckich miastach kontrowersyjną akcję rozdawania bezpłatnych egzemplarzy Koranu.

Więcej na: wprost.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook