Niemcy: turecka minister nie widzi Turcji w UE

1
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według Aydan Özoğuz, niemieckiej komisarz federalnej do spraw migracji, uchodźców i integracji, Turcja w przyszłości powinna znaleźć się w Unii Europejskiej, jednak teraz jeszcze nie jest na to gotowa.

1

Özoğuz, pierwsza Turczynka na stanowisku ministra w Niemczech, powiedziała „Die Welt”, że ostatnia blokada Twittera w Turcji to „sytuacja nie do pomyślenia” oraz że ostatnie wydarzenia w Turcji „były bardzo niefortunne”. Skrytykowała premiera Turcji Erdoğana za „oddalenie się” od Europy. Özoğuz ma towarzyszyć niemieckiemu prezydentowi Joachimowi Gauckowi w czasie wizyty w Turcji w tym miesiącu.

Na pytanie, czy „miejsce Turcji jest w Unii Europejskiej” odpowiedziała, że póki co Turcja do UE „nie pasuje” oraz że trudno jest przewidzieć w jakim kierunku zmierza Erdoğan. Jednakże dodała, że nadzieja leży w prezydencie Abdullahu Gül ze względu na jego „inne nastawienie”. Özoğuz stwierdziła również, iż Erdoğan „nie ma dużego wpływu” na tureckie społeczeństwo mieszkające w Niemczech.

Ostatnio niemiecki rząd podpisał wstępną wersję prawa pozwalającego młodym Niemcom obcego pochodzenia na podwójne obywatelstwo. Özoğuz ma nadzieję, że będzie to korzystne dla dużej tureckiej społeczności mieszkającej w Niemczech. „To dobry znak dla wielu młodych ludzi w naszym kraju. Setki tysięcy z nich może odetchnąć z ulgą”, powiedziała po podpisaniu ustawy.

Sy, na podst. www.hurriyetdailynews.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook