Niemcy: przymusowe małżeństwa będą nielegalne

muslim_marriage
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

W kontekście rosnącej debaty na temat imigracji i integracji w kraju, który jest domem dla około czterech milionów muzułmanów, w rząd Angeli Merkel wykonał kolejny krok w stronę wprowadzenia zakazu przymusowych małżeństw.

muslim_marriage

Minister Spraw Wewnętrznych Thomas de Maiziere powiedział, że jeżeli ustawa zostanie przyjęta przez parlament przymusowe, małżeństwa będą traktowane  jako przestępstwo grożące pozbawieniem wolności do lat pięciu. „Przymusowe małżeństwa w Niemczech są problemem i musimy traktować je poważnie”, powiedział Maiziere. Dodał, że tolerowanie przymusowych małżeństw byłoby niewłaściwe i po prostu uznaję tę tradycję za przynależącą do innych kultur. Prawo to dałoby zainteresowanym stronom więcej czasu na anulowanie przymusowych małżeństw.
Wśród społeczności tureckiej w Niemczech miało miejsce kilka głośnych przypadków zmuszania do zawarcia małżeństwa. Rząd twierdzi jednak, że problem nie ogranicza się do środowisk islamskich. Ponadto rząd ujawnił plany nałożenia ostrzejszych wymagań na imigrantów, aby lepiej ich zintegrować z niemieckim społeczeństwem. Władze będą na przykład sprawdzać, czy imigranci uczęszczali na obowiązkowe „kursy integracyjne”, zanim przedłużą im pozwolenie na pobyt. Podania tych, którzy nie będą uczęszczać na kursy, mogą spotkać się z odpowiedzią odmowną.
Propozycje te pojawiły się po wielu tygodniach gorącej debaty na temat integracji w Niemczech – wrażliwej kwestii w kraju, w którym ścigano mniejszości narodowe w czasach Hitlera i który teraz stara się być postrzegany jako tolerancyjny i liberalny.
Debata zaczęła się, kiedy Thilo Sarazzin, członek zarządu banku centralnego Niemiec, opublikował książkę „Deutschland schafft sich ab” („Niemcy likwidują się same”), w której wyraził opinie dotyczące nieumiejętności zintegrowania się wielu muzułmańskich imigrantów ze społeczeństwem. Prezydent Christian Wulff zachęcił Niemców do zaakceptowania, że „islam również jest częścią Niemiec”, co także wznieciło debatę. Angela Merkel powiedziała niedawno, że multikulturalizm w Niemczech „całkowicie zawiódł”. Zwróciła uwagę muzułmanom, że muszą przestrzegać konstytucji, a nie szariatu, jeżeli chcą żyć w tym kraju.

Tłumaczenie: JK
http://in.reuters.com/article/idINTRE69Q2O020101027

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze