Niemcy pozytywnie o integracji i imigracji

csm_54660_54661_3bb8808cac
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prawie dwie trzecie Niemców (64%) i jeszcze więcej imigrantów (69%) uważa, że integracja imigrantów przebiega pozytywnie.

Tak wynika z wielkiego niemieckiego badania „Barometr integracji 2018”. Nieco mniej pozytywnie patrzą na integrację mieszkańcy wschodnich landów, paradoksalnie lepiej oceniają ją osoby z miejsc, gdzie imigrantów jest więcej – być może dlatego, że mają z nimi normalne kontakty w pracy czy szkole.

W badaniu pytano też o kontrowersyjną kwestię ewentualnego zakazu noszenia chusty w szkołach przez dziewczynki i nauczycielki. Czterech na pięciu muzułmanów było za pozwoleniem na noszenie chust, ale również niewielka większość Niemców uważała, że powinno się pozwolić na noszenie chust.

Większość Niemców uważa, że ich kraj powinien nadal przyjmować uchodźców, nawet gdyby miał być jedynym krajem w Europie, który to robi. Jednak również większość uważa, że liczby przyjmowanych uchodźców powinny być ograniczone.

Badanie prowadzone było pomiędzy lipcem 2017 a styczniem 2018, na reprezentatywnej próbie prawie 10 tysięcy osób.

GL, na podst. https://www.dw.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze