Niemcy planują sprawniejsze wydalanie osób, którym odmówiono azylu

Minister spraw wewnętrznych Niemiec, Horst Seehofer, przedstawił w wywiadzie dla „Bild am Sonntag” propozycje usprawnienia wydalania z Niemiec osób, którym odmówiono prawa pobytu. Znajdują się wśród nich między innymi: obowiązek zgłaszania się na noc do specjalnych ośrodków, w których mają mieszkać takie osoby, oraz noszenia specjalnych czipów, które będą zapamiętywać datę otrzymania przez imigranta zawiadomienia o odrzuceniu wniosku o azyl. Ma być także wprowadzony system rezerwowania miejsc w samolocie bez podawania nazwiska wydalanego imigranta, dzięki temu będzie można to miejsce wykorzystać dla wydalenia innej osoby, jeśli przewidywany do wydalenia imigrant z jakichś powodów nie może lecieć.

Nowe przepisy mają też dać władzom krajowym (regionalnym) prawo do zatrzymania i przetrzymywania w areszcie imigrantów, co do których są obawy, że będą się ukrywać aby uniknąć wydalenia. (g)

Źródło: dw.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom