Niemcy: pieniądze na sieroty trafiają do Hezbollahu

wkpl
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemiecka organizacja charytatywna dla libańskich sierot w rzeczywistości zbierała pieniądze na zamachy terrorystyczne Hezbollahu.

wkplZdaniem Alexandra Ritzmanna z Europejskiej Fundacji na rzecz Demokracji, Projekt na rzecz Sierot w Libanie (Waisenkinderprojekt Libanon e.V.) z siedzibą w Getyndze zbiera fundusze dla Hezbollahu. Taki wniosek zawarł w opublikowanym przed miesiącem raporcie Sposoby pozyskiwania w Niemczech funduszy dla Hezbollahu.

Co więcej, pieniądze przekazywane tej organizacji, mogą zostać potrącone od opodatkowania i w ten sposób również niemieckie państwo przyczynia się do finansowania Hezbollahu. Organizacja nie przedstawiła też rocznych raportów, a informacje na temat darczyńców są zastrzeżone.

Projekt na rzecz Sierot w Libanie jest stowarzyszony z libańskim stowarzyszeniem Al-Szachid, które jest w pełni koordynowane przez sieć Hezbollachu i szkoli dzieci w przeprowadzaniu zamachów samobójczych – twierdzi raport. Cytując inne badania Fundacji Friedricha-Eberta, w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Al-Szachid ponad 50 procent dzieci deklarowało, że ich wyłącznym celem jest zostanie muzułmańskim męczennikiem szachidem.

Również ministerstwo spraw wewnętrznych uważa, że Projekt na rzecz Sierot w Libanie to organizacja powiązana z Hezbollahem, chociaż twierdzi, że do tej pory zwolennicy Hezbollahu w Niemczech nie robią nic sprzecznego z prawem, zgodnie z rozkazami z ich bejruckiej centrali.

Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych pytany, czy ministerstwo planuje prawne kroki,  uniemożliwiające działalność Hezbollachu w Niemczech, odpowiedział, że ministerstwo nie ujawnia zamiarów wprowadzenia jakiegoś zakazu. My nie mówimy o zakazach, my je narzucamy – ucina rzecznik.

W Niemczech Hezbollah jest legalną organizacją polityczną z 900 aktywnymi członkami.

Jednak Ritzmann uważa, że niemiecki rząd miałby pełne prawo zdelegalizować Hezbollach opierając się na sprzeczności ugrupowania z zasadą międzynarodowego porozumienia. Podaje też podobny kazus, kiedy zakazano działalności Al-Aqsa e.V. organizacji pozyskującej fundusze dla Hamasu. Władze uznały, że organizacja promuje przemoc, co narusza zasadę międzynarodowego porozumienia.

AX na podst. Jerusalem Post

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze