Niemcy: oficjalne dane o przestępstwach imigrantów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print
Prawie 5000 migrantów podejrzanych jest o przestępstwa seksualne, informuje raport Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej (BKA).
Raport BKA analizuje przestępczość w Niemczech od początku kryzysu uchodźczego. Podsumowano w nim statystyki kryminalne z lat 2015-2017, analizując przestępstwa seksualne, uszkodzenia ciała, kradzieże, zabójstwa i inne naruszenia prawa. Zbadano, w oparciu o dokumentację policyjną, przestępstwa z udziałem osób ze środowisk migracyjnych, biorąc pod uwagę osoby ubiegające się o azyl, osoby posiadające status uchodźcy, cudzoziemców posiadających zezwolenie na pobyt oraz nielegalnie przebywających w Niemczech.

 

Jednym z  wniosków raportu jest stwierdzenie, że uchodźcy z regionów dotkniętych kryzysem rzadziej angażują się w działalność przestępczą, niż imigranci z regionów nie  dotkniętych kryzysem. O ile syryjscy uchodźcy stanowili największą liczbę uchodźców i osób ubiegających się o azyl w 2017 r. – łącznie 35,5% – to tylko 20% przestępstw popełnianych przez osoby z tłem migracyjnym zostało popełnionych przez Syryjczyków. Według BKA  podobny stosunek  procentowy można wykazać dla Irakijczyków.

Badanie wykazało, że migranci z krajów Afryki Północnej, takich jak Algieria, Maroko i Tunezja byli odpowiedzialni za wyższy odsetek przypadków kryminalnych. Chociaż stanowią oni zaledwie 2,4% wszystkich osób ubiegających się o azyl, byli podejrzani o 9% przestępstw popełnianych przez migrantów. Również wysoki udział wchodzących w konflikt z prawem dotyczy osób z Serbii ubiegających się o azyl.

Policja odnotowała wzrost liczby przestępstw na tle seksualnym popełnianych przez migrantów. Jednak reforma kodeksu karnego w listopadzie 2016 r. rozszerzyła definicję przestępstw na tle seksualnym w Niemczech, co oznacza ograniczoną możliwość porównania z danymi z lat poprzednich. Liczba przestępstw seksualnych z udziałem co najmniej jednego przestępcy z tłem migracyjnym wzrosła od 2016 do 2017 r. o około 200 przypadków. Liczba ta nie obejmuje zniewag na tle seksualnym. W sumie w 2017 r. imigranci dokonali 3597 przestępstw tego rodzaju.

Odsetek migrantów zamieszanych w odnotowane przestępstwa seksualne również nieznacznie wzrósł, z 10 procent w 2016 r. do 12 procent w 2017 r. Dane te wyrażone w  liczbach wyglądają następująco: 4852 migrantów było podejrzanych o popełnienie przestępstwa seksualnego w 2017 r. w porównaniu z 3 329 w 2016.

Wśród podejrzanych duży udział miały osoby ubiegające się o azyl z Afganistanu i Pakistanu, w porównaniu do całkowitej liczby imigrantów pochodzących z tych krajów. Odsetek  domniemanych przestępców w przypadku Afgańczyków i Pakistańczyków, w porównaniu z ubiegającymi się o azyl osobami z Syrii, był wysoki.

Ogółem liczba przestępstw nieznacznie spadła (2,4%) w latach 2016-2017. Udział podejrzanych przestępców ze środowisk migracyjnych pozostał niezmieniony. Po raz pierwszy zostały wzięte pod uwagę w tym raporcie przestępstwa osób, którym przyznano status uchodźcy.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Natalia Osten-Sacken, na podst. http://www.infomigrants.net

Portal http://www.infomigrants.net jest współtworzony m.in. przez France Médias Monde (France 24, Radio France International, Monte Carlo Doualiya), niemieckiego nadawcę publicznego Deutsche Welle oraz włoską agencję prasową ANSA i współfinansowany przez Unię Europejską.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook