Niemcy: Odchodzisz od fundamentalnego islamu? Zadzwoń!

muslimhelpline
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemcy zamierzają przeciwdziałać islamskiemu ekstremizmowi oferując program wyjścia, wzorowany na wsparciu dla neonazistów, oświadczyły władze w poniedziałek.

muslimhelpline„Planujemy zaoferować gorącą linię telefoniczną i stronę internetową dla osób, znajdujących się pod wpływem fundamentalistów, islamistów czy terrorystów,” mówi Heinz Fromm, szef Federalnego Biura Ochrony Konstytucji, wewnętrznej agencji bezpieczeństwa.

Minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière obiecuje, że usługi te będą dostępne w ciągu kilku tygodni.Dla osób pragnących odwrócić się od ekstremizmu będzie dostępny kontakt z „wyszkolonym personelem, który jest zdolny zaoferować pomoc ludziom w języku niemieckim, a także arabskim i tureckim,” mówi Fromm.

Władze uważają, że chociaż podejście jest łagodne, to takie prewencyjne działania mają sens. Według raportów agencji Fromma, w Niemczech działa 29 islamskich organizacji ekstremistycznych z około 36 tys. członków. Około 200 Niemców lub osób z zagranicy mieszkających na stałe w Niemczech, spędziło czas w Pakistanie w celu otrzymania szkolenia paramilitarnego ze strony organizacji islamistycznych.

W ramach podobnego programu, uruchomionego w 2001 roku, Biuro otrzymało 1 040 zgłoszeń, w tym 300 od ekstremistów szukających pomocy w powrocie do społeczeństwa. Około 120 otrzymało lub ciągle otrzymuje pomoc w celu zmiany orientacji w swoim życiu.

AX na podst. Expatica.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook