Niemcy między Gambią i Nepalem w rankingu bezpieczeństwa

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Departament Stanu ostrzega obywateli Stanów Zjednoczonych przed groźbą ataków terrorystycznych w Europie. Oto treść komunikatu.

„Ostatnie wydarzenia we Francji, Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii pokazują, że Państwo Islamskie, Al-Kaida, oraz ich filie posiadają zdolność do planowania i dokonywania ataków terrorystycznych w Europie. Chociaż lokalne rządy kontynuują antyterrorystyczne operacje, Departament Stanu pozostaje zaniepokojony ryzykiem wystąpienia potencjalnych ataków terrorystycznych w przyszłości. Obywatele USA powinni zawsze być ostrzegani przed możliwymi, niezapowiedzianymi atakami ze strony sympatyków terrorystów lub zradykalizowanych ekstremistów.

Ekstremiści nadal skupiają swoją uwagę na miejscach odwiedzanych przez turystów, dworcach, centrach handlowych i lokalnych placówkach rządowych, postrzegając je jako dogodne cele. Ponadto, hotele, kluby, restauracje, miejsca kultu religijnego, parki, imprezy masowe, placówki edukacyjne, lotniska i inne pomniejsze cele, mogą również stanowić potencjalne miejsce ataków. Obywatele USA powinni zachować wzmożoną czujność w tych miejscach, szczególnie podczas zbliżającego się letniego sezonu urlopowego, kiedy można spodziewać się dużych tłumów.

Terroryści nieustannie przyjmują odmienną taktykę, używając broni palnej, ładunków wybuchowych, pojazdów do taranowania lub broni o ostrych krawędziach, która jest trudna do wykrycia tuż przed atakiem.

Jeśli podróżujesz przez kraje europejskie, wejdź na stronę internetową amerykańskiej ambasady lub konsulatu kraju, do którego się udajesz, w celu zasięgnięcia informacji o najnowszych komunikatach dotyczących bezpieczeństwa, opublikowanych przez lokalne władze, odpowiedzialne za bezpieczeństwo wszystkich przyjeżdżających do ich kraju. Obywatele USA powinni również:

• Przestrzegać poleceń lokalnych władz. Śledzić doniesienia medialne oraz lokalne źródła informacji i układać swoje plany zgodnie z najświeższymi informacjami..

• Spodziewać się dodatkowych kontroli, wzmożonych środków bezpieczeństwa i nieoczekiwanych trudności.

• Pozostawać w kontakcie z członkami rodziny i upewnić się, że wiedzą jak się z wami skontaktować w sytuacji kryzysowej.

• Mieć gotowy plan awaryjny.

• Zarejestrować się w naszym Smart Traveler Enrollment Program (STEP).
Wraz z naszymi europejskimi partnerami i sojusznikami kontynuujemy pracę nad zapewnieniem bezpieczeństwa i zwalczaniem groźby międzynarodowego terroryzmu. Informacje są nieustannie wymieniane pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a naszymi kluczowymi partnerami, w celu wykrycia planowanych zamachów, identyfikacji i powstrzymania potencjalnych zamachowców oraz wzmocnienia naszej ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami”.

*

W publikowanym przez World Economic Forum (WEF) raporcie dotyczącym podróży i turystyki, który mierzy, jak bardzo kraje są przyjazne turystom, Niemcy spadły w 2017 r. na 51 miejsce w rankingu bezpieczeństwa. Na liście 136 państw znajdują się obecnie między Gambią i Nepalem.

„Ogólne poczucie bezpieczeństwa wśród podróżnych spadło”, mówi rzecznik WEF, Georg Schmitt, który wyjaśnia, że zagrożenie terroryzmem działa na wyobraźnię turystów.

Według Schmitta, nie tylko Niemcy doświadczają obecnie znacznego spadku jeśli chodzi o reputację kraju bezpiecznego dla turystów. „Niemcy spadły znacznie niżej niż inni, ale tan sam trend można zaobserwować prawie we wszystkich europejskich krajach” – powiedział gazecie „Die Welt.

Ole, na podst. https://travel.state.gov

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook