Niemcy: islamiści chcą rozdać 25 mln egzemplarzy Koranu, sprzeciw CDU

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Radykalni islamiści z ruchu salafitów w Niemczech chcą rozdać 25 milionów bezpłatnych egzemplarzy Koranu. Rządząca w kraju CDU zamierza podjąć działania przeciwko tej „agresywnej akcji” – zapowiedział dziś polityk CDU Guenter Krings.

– Zasadniczo nie mam nic przeciwko rozpowszechnianiu religijnych pism – powiedział Krings dziennikowi „Rheinische Post” (wydanie dzisiejsze). – W przypadku salafitów chodzi jednak o radykalne ugrupowanie, które zakłóca swoim agresywnym postępowaniem religijny pokój w Niemczech – wyjaśnił motywy swojego sprzeciwu niemiecki polityk, od 2009 r. zastępca przewodniczącego klubu parlamentarnego CDU/CSU w Bundestagu.

Zgodnie z planami salafitów każde niemieckie gospodarstwo domowe ma otrzymać bezpłatny egzemplarz świętej księgi muzułmanów. W wielu niemieckich miastach akcja juz się rozpoczęła.

Jak podkreślił Krings, salafici zamierzają rozdawać Koran także w szkołach. – Nie dopuścimy do tego. Będziemy przeciwdziałać wszędzie tam, gdzie jest to możliwe – zapowiedział.

Więcej na: www.onet.pl

 

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze