Niemcy: główny nurt islamu nie zaakceptuje żadnych reform

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Założycielka liberalnego berlińskiego meczetu, Seyran Ates, zarzuca niemieckiej polityce, że wspiera agresywny islam.

Jej zdaniem wiele tolerancji okazuje się ludziom, którzy sami charakteryzują się wszystkim,  poza tolerancją właśnie. Wysiłki integracyjne wielu muzułmanów w Niemczech nie przekonują berlińskiej działaczki praw człowieka i założycielki meczetu.

„Kiedy patrzę na islamskie nauczanie religii, obawiam się, że nasze dzieci będą nauczane promującego dystans do innych, a może nawet wrogiego islamu” – powiedziała założycielka i imam liberalnego meczetu Ibn Rushd-Goethe w Berlinie gazecie „Rhein-Neckar”. „Polityka niemiecka dopuszcza, a czasami nawet wspiera finansowo, brak integracji w wielu meczetach” – dodała Ates.

Solą w oku są dla niej w szczególności przywileje dużych związków islamskich, które przecież są najczęściej podejrzane, gdy pojawiają się kontrowersyjne problemy związane z tą religią. Według Ates konserwatywny główny nurt nie akceptuje funkcjonowania  nowoczesnego, zreformowanego islamu.

Ates krytykuje również Niemcy za „zezwalanie na wszystko”, czego domaga się islamska społeczność, pod pretekstem wolności religijnej. „Zwłaszcza jeśli chodzi o chusty, myślę, że jest to bardzo wątpliwe postępowanie – mówi. – W tym przypadku grupy, które nie wykazują się żadną tolerancją, są traktowane bardzo tolerancyjnie”.

Dla Ates  chusta „przynajmniej u osób reprezentujących państwo, jest nie do zaakceptowania. Nauczycielka policjantka, sędzia, adwokat, nie powinny obnosić się z symbolami religijnymi. A już na pewno nie z takimi, które oznaczają segregacje płciową”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Natalia Osten-Sacken, na podst. https://www.welt.de

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook