Niemcy: bransoletki mają zapobiec przemocy

respekt
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Na trzy tygodnie przed Sylwestrem władze Kolonii wymyśliły bransoletki z napisem RESPEKT, które mają pomagać w walce z przemocą seksualną.

Po Sylwestrze 2015 roku, gdy w centrum Kolonii muzułmańscy migranci napastowali setki kobiet, przestawiciele miasta i lokalnej policji znowu zapowiadają nadzwyczajne środki ostrożności.

Bezpieczeństwa uczestników zabawy sylwestrowej pod gołym niebem ma strzec ponad 1400 funkcjonariuszy, w tym pięć oddziałów antyterrorystycznych.  Dodatkowo w centrum miasta dyżurować mają strażnicy miejscy, a także kilkuset pracowników prywatnych firm ochroniarskich.

Poszerzona zostanie tzw. strefa bezpieczeństwa wokół kolońskiej katedry i dworca głównego, gdzie obowiązywać będzie całkowity zakaz używania fajerwerków. Zapowiadane są wzmożone kontrole w pociągach przyjeżdżających do Kolonii i rygorystyczne postępowanie wobec osób nadużywających alkoholu, bądź zakłócających porządek. Betonowe bloki i zapory z pojazdów mają uniemożliwić próby zamachów terrorystycznych przy pomocy samochodów.

Równocześnie nadburmistrz Kolonii Henriette Reker zapowiedziała, że w Sylwestra oficjalnie rozpocznie się w mieście kampania pod hasłem RESPEKT. Jej symbolem będą rozdawane w tym dniu na ulicach plastikowe białe bransoletki z wizerunkiem kolońskiej katedry i słowem „RESPEKT” w kolorach tęczy.

Dwa lata temu po sylwestrowych ekscesach z udziałem migrantów burmistrz Reker radziła kobietom, żeby podczas kolejnych imprez masowych zachowywały od nieznajomych mężczyzn odstęp przynajmniej na odległość ramienia.

AEW z Kolonii

Źródło: http://www.rp-online.de;

 

 

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook