Niemcy będą deportować imigrantów – antysemitów?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W ustawie przygotowywanej na Dzień Pamięci o Holokauście stwierdzono między innymi: „W naszym kraju nie ma miejsca dla tych, którzy odrzucają żydowskie życie w Niemczech lub kwestionują prawo Izraela do istnienia”.

Niemieckie partie rządzące przygotowują przepisy, w myśl których imigranci wyrażający antysemickie poglądy mogliby zostać deportowani z kraju. Konserwatywny sojusz CDU-CSU ma nadzieję na przedstawienie nowej ustawy przed 27 stycznia, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Projekt ustawy zakłada, że „całkowita akceptacja żydowskiego życia” jest „punktem odniesienia dla udanej integracji” w Niemczech.

Stephan Harbarth, zastępca przewodniczącego grupy parlamentarnej CDU-CSU, powiedział „Die Welt”, że Berlin „musi zdecydowanie przeciwstawiać się antysemityzmowi imigrantów o arabskim i afrykańskim pochodzeniu”. Migranci, którzy zostaliby uznani winnymi antysemickiej mowy, mogliby zgodnie z ustawą zostać deportowani.

Przedstawiciele niemieckich władz zareagowali oburzeniem, kiedy w grudniu demonstranci w Berlinie, w proteście przeciwko amerykańskiej decyzji o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela, spalili izraelskie flagi.

Minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere powiedział, że Niemcy powinny wyznaczyć komisarza ds. antysemityzmu, w celu przeciwstawienia się szerzącej się mowie nienawiści przeciwko Żydom i Izraelowi, zarówno ze strony niemieckiej skrajnej prawicy, jak i społeczności imigrantów. „Każdy czyn kryminalny motywowany antysemityzmem jest zbyt wielkim wstydem dla naszego kraju” – powiedział de Maiziere w wywiadzie dla gazety „Bild am Sonntag”.

Rzecznik Merkel, Steffen Seibert, stwierdził, że chociaż Berlin sprzeciwiał się ruchowi prezydenta USA Donalda Trumpa, zdecydowanie potępił protesty, w których wyrażono „nienawiść” do Izraela i Żydów.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Prezydent Frank-Walter Steinmeier oświadczył, że jest „wstrząśnięty i zawstydzony” tymi incydentami i powiedział, że odrzucenie antysemityzmu jest „nie podlegającym negocjacjom” warunkiem zamieszkania w Niemczech.

Xsara na podstawie: https://www.timesofisrael.com/german-bill-seeks-deportation-of-migrants-who-express-anti-semitism/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook