Niemcy: 50 tysięcy obrzezanych kobiet

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rządowy raport, opublikowany przez Ministerstwo ds. Rodziny, ujawnił, że 48 tys. kobiet i dziewcząt mieszkających w Niemczech padło ofiarami obrzezania żeńskiego, tzw. FGM (Female Genital Mutilation).

To 30-procentowy wzrost w stosunku do 2014 roku.

Według badaczy, od 1.600 do 5.700 dziewcząt w Niemczech czeka ten nielegalny zabieg usunięcia części zewnętrznych narządów płciowych. Z kolei „Frankfurter Allgemeine Zeitung” twierdzi, że taka operacja grozi nawet 9 tysiącom dorastających kobiet.

Niemiecki rząd zobowiązał się ukrócić tę praktykę poprzez podnoszenie świadomości na temat związanych z nią niebezpieczeństw i skrupulatne rozpatrywanie tych spraw na drodze sądowej.

Większość kobiet mieszkających w Niemczech, które przeszły obrzezanie, pochodzi z Erytrei, Somalii, Egiptu, Etiopii lub Iraku. Liczba kobiet z tych krajów, żyjących w Niemczech, wzrosła o 40 procent od 2014 roku do połowy 2016 roku.

„Obrzezanie żeńskie jest poważnym naruszeniem praw człowieka. Powoduje niewiarygodny ból fizyczny oraz szkody psychiczne”, powiedział Ralf Kleindiek, sekretarz stanu w Ministerstwie ds. Rodziny.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Agaxs na podst: https://www.thelocal.de/20170207/50000-women-in-germany-have-been-genitally-mutilated-report

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook